Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

14 orzeczeń w bazie

KIO 787/19

14.05.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Minister Spraw Wewnętrznych
Meritum

Zamawiający - Minister Spraw Wewnętrznych, ul. Stefana Batorego 5, 02-591 Warszawa, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na „ Badanie ewaluacyjne wsparcia JST w zakresie poprawy jakości usług administracyjnych/obszarów działania urzędów samorządowych, mających wpływ na warunki prowadzenia działalności gospodarczej” . Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 6.02.2019 r....

KIO 781/19|KIO 789/19

14.05.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Poczta Polska Spółka Akcyjna w Warszawie
Meritum

Zamawiający Poczta Polska Spółka Akcyjna ul. Rodziny Hiszpańskich 8, 00-940 Warszawa, prowadzi postepowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest świadczenie usług telekomunikacyjnych w technologii VolP dla Poczty Polskiej S.A. . Znak postępowania PI.PZ.2600.022.2019. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowanie w TED w dn. 17 kwietnia 2019 r. ....

KIO 780/19

14.05.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Zakład Zamówień Publicznych przy Ministrze Zdrowia

KIO 778/19

14.05.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego

KIO 811/19

14.05.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SPZOZ
Meritum

Zamawiający uwzględnił zarzuty przedstawione w odwołaniu w całości. Do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego w terminie określonym w art. 185 ust. 2 ustawy Pzp nie zgłosił przystąpienia żaden wykonawca. Mając na uwadze powyższe okoliczności faktyczne Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art. 186 ust. 2 ustawy Pzp....

KIO 776/19

14.05.2019 wyrok
uwzględnione
Metro Warszawskie Spółka z o.o.,
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, w tym treść SIWZ, oferty Odwołującego, wezwania Zamawiającego z dnia 8 marca 2019r. do wyjaśnienia rażąco niskiej ceny w stosunku do Odwołującego, odpowiedzi tego wykonawcy z dnia 13 marca 2019r. na to wezwanie wraz z dowodami, ponownego wezwania Zamawiającego z dnia 28 marca 2019r....

KIO 765/19

14.05.2019 wyrok
uwzględnione
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S.A.
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że Odwołujący jest legitymowany, zgodnie z przepisem art 179 ust. 1 Pzp, do wniesienia odwołania. Tym samym negatywnie oceniona została przeciwna argumentacja Zamawiającego, zasadzająca się na stwierdzeniu, że skoro Odwołujący wykonał wezwanie do zastąpienia Wykonawcy S innym podmiotem, to nie ma interesu we wniesieniu odwołania, o którym mowa w przywołanym powyżej przepisie....

KIO 747/19

14.05.2019 wyrok
uwzględnione
Ginekologiczno – Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, o której mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 799/19

14.05.2019 wyrok
oddalone
PKP Intercity S.A.
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że odwołujący spełnia określone w art. 179 ust. 1 Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. ma interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez zamawiającego przepisów Pzp może spowodować poniesienie przez niego szkody polegającej na utracie możliwości uzyskania zamówienia. Nie została wypełniona także żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 189 ust. 2 Pzp....

KIO 779/19

14.05.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej "CENTRUM” w Opolu
Meritum

w konsekwencji wycofania przystąpienia , iż nie było takich przystąpień w postępowaniu odwoławczym. W tym zakresie uznając, że wycofanie zgłoszonego przystąpienia ma pierwszeństwo nad oświadczeniem o nie składaniu sprzeciwu. W dniu 13.05.2018 r. (e-mailem) Zamawiający wobec wniesienia odwołanie do Prezesa KIO wniósł na piśmie, w trybie art. 186 ust. 1 Pzp, odpowiedź na odwołanie, w której stwierdził, że uwzględnia w całości zarzuty zawarte w odwołaniu ....