Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

12 orzeczeń w bazie

KIO 1069/19

18.06.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk
Meritum

Zamawiający w całości uwzględnił zarzuty przedstawione w odwołaniu, zatem zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania odwoławczego i, zgodnie z przepisem art. 186 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, orzekła jak w sentencji. O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono na podstawie art. 186 ust. 6 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz § 5 ust. 1 pkt 1 lit. a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 marca 2010 r....

KIO 1006/19

18.06.2019 wyrok
oddalone
Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego
Meritum

Z art. 179 ust. 1 pzp wynika, że odwołującemu przysługuje legitymacja do wniesienia odwołania, gdy ma (lub miał) interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. W ocenie Izby Odwołujący wykazał, że ma interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, gdyż złożył ofertę w postępowaniu prowadzonym przez Zamawiającego....

KIO 1014/19

18.06.2019 wyrok
uwzględnione
Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”
Meritum

Zgodnie z treścią specyfikacji obowiązującej w postępowaniu, przy wyborze oferty najkorzystniejszej zamawiający kieruje się następującymi kryteriami: Cena (C) - 60%, termin realizacji (T) - 30% oraz doświadczenie głównego projektanta (D) -10%, W zakresie kryterium dotyczącego doświadczenia głównego projektanta, po modyfikacji s.i.w.z....

KIO 1045/19

18.06.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Zarząd Dróg Wojewódzkich
Meritum

Zamawiający: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie w Krakowie prowadzi postępowanie o zamówienie publiczne „Przebudowa mostu wraz z dojazdami w m. Wygiełzów na potoku Płazianka w ciągu drogi DW 781 odc. 080 km 0+115,5- 0+194" nr postępowania ZDW-DN-4- 271-18/19. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane. Wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy pzp. Odwołujący: K. G....

KIO 1029/19

18.06.2019 wyrok
uwzględnione
Sąd Apelacyjny we Wrocławiu
Meritum

Odwołanie zasługiwało na uwzględnienie. W pierwszej kolejności Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 189 ust. 2 Pzp. Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone w art. 179 ust. 1 Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj....

KIO 956/19

18.06.2019 wyrok
uwzględnione
3 Regionalna Baza Logistyczna
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 189 ust. 2 ustawy - Prawo zamówień publicznych. Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że Odwołujący posiada interes we wniesieniu odwołania. Izba nie podzieliła stanowiska Zamawiającego i Przystępującego, zgodnie z którym Odwołujący nie posiadał interesu we wniesieniu odwołania, gdyż termin związania jego ofertą upłynął, a gwarancja wadialna wygasła....

KIO 1013/19

18.06.2019 wyrok
uwzględnione
Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
Meritum

Zarzut dotyczący wyboru oferty najkorzystniejszej złożonej przez Wykonawcę A. L.-P. prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Wielkopolskie Centrum Odzieży Sportowej „Kalahari”, pomimo, że wykonawca ten nie wykazał spełnienia warunków udziału w postępowaniu należy uznać za zasadny. Wykonawcy byli zobowiązani do wykazania, że zrealizowali dostawy dostarczenia i wykonania materiałów promocyjnych sygnowanych logiem o wartości nie niższej niż 1 000 000 zł....

KIO 1033/19

18.06.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
SP ZOZ Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego
Meritum

Zamawiający - SP ZOZ Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy prowadzi, na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2018 r., poz. 1986 j.t. ze zm.), zwanej dalej „Pzp”, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn....

KIO 1027/19

18.06.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńcze Dom Pomocy Społecznej z siedzibą w Łodzi