Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

11 orzeczeń w bazie

KIO 1216/19

08.07.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Powiat Pruszkowski
Meritum

Powiat Pruszkowski zwany dalej: „zamawiającym”, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. - Dz. U. z 2018 r., poz. 1986 ze zm.), zwanej dalej: „Pzp” pn.: „Budowa Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego Pruszków ul. Wapienna”, zwane dalej: „postępowaniem”....

KIO 1178/19

08.07.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Praga – Południe
Meritum

Zamawiający - Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Praga-Południe, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „Wykonanie zadania z budżetu partycypacyjnego pn.: „Nowoczesne boisko przy Szkole Podstawowej nr 255" przy ul. Kamionkowskiej 36/44 w Warszawie”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w dniu 7 maja 2019 roku, w Biuletynie Zamówień Publicznych, pod numerem 544113-N-2019....

KIO 1070/19

08.07.2019 wyrok
oddalone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, o której mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 1191/19

08.07.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

KIO 1181/19

08.07.2019 wyrok
oddalone
Metro Warszawskie
Meritum

odwołanie należy oddalić. Izba ustaliła, co następuje: Zamawiający w dniu 30 kwietnia 2019 r. ogłosił postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na „Wykonanie wymiany 30 szt. dźwigów osobowych na I linii metra w Warszawie, stacje A1 do A15 w latach 2019- 2022” o nr ref. WP.25.00081.2019.S.P.PAWA. Termin składania ofert został wyznaczony na dzień 14 czerwca 2019 r., na godz. 12.00....

KIO 1203/19

08.07.2019 wyrok
oddalone
Bank Gospodarstwa Krajowego
Meritum

Odwołanie podlega oddaleniu. W pierwszej kolejności ustalono, że odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał przesłanki dla wniesienia odwołania określone w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp, tj....

KIO 1076/19|KIO 1164/19

08.07.2019 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa – Wojskowy Ośrodek Farmacji i Techniki Medycznej Celestynów
Meritum

Izba stwierdziła, że zgłoszone przystąpienia spełniają wymogi formalne określone w art. 185 ust. 2 ustawy. Wobec nie popierania przystąpienia przez Medline po stronie zamawiającego w sprawie sygn.. akt KIO 1076/19 Izba uznała zgłoszone przystąpienie za wycofane i nie wywołujące skutków prawnych....

KIO 1183/19

08.07.2019 postanowienie
uwzględnione
PKP Polskie Linie Kolejowe Spółka Akcyjna w Warszawie
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, (Dz. U. z 2018 r., poz. 1986 z późn. zm.), w brzmieniu po nowelizacji dokonanej ustawą z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U.2016.1020), zwanej dalej „Ustawą”....

KIO 1046/19|KIO 1065/19

08.07.2019 wyrok
oddalone
Miasto Bielsko-Biała - Urząd Miejski w Bielsku-Białej
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Jednocześnie Izba stwierdziła, że odwołujący w sprawach KIO 1046/19 i 1065/19, wnoszący przedmiotowe odwołania w dostateczny sposób wykazali interes w złożeniu środka ochrony prawnej - odwołania, w rozumieniu przepisu art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. Odwołujący złożyli oferty w przedmiotowym postępowaniu i ubiegają się o zamówienie....