Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

12 orzeczeń w bazie

KIO 1218/19

10.07.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Powiat Brzeski
Meritum

Do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego zgłoszenie przystąpienia złożyli następujący wykonawcy: 1)    Asseco Poland S.A. z siedzibą w Rzeszowie; 2)    Konsultant IT Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu Izba potwierdziła skuteczność przystąpień. Zamawiający złożył pisemną odpowiedź na odwołanie, w której uwzględnił częściowo odwołanie w zakresie żądania unieważnienia czynności wykluczenia Odwołującego Comarch z postępowania i odrzucenia jego oferty, Zamawiający zobowiązał się także do d...

KIO 1232/19

10.07.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Łódź
Meritum

Zamawiający w części uwzględnił zarzuty przedstawione w odwołaniu, pozostałe zaś zarzuty zostały wycofane, zatem zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania odwoławczego i, zgodnie z przepisem art. 186 ust. 3a ustawy Prawo zamówień publicznych, orzekła jak w sentencji. O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono na podstawie art. 186 ust. 6 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz § 5 ust. 1 pkt 2 lit....

KIO 1230/19

10.07.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Łódź
Meritum

Zamawiający w części uwzględnił zarzuty przedstawione w odwołaniu, pozostałe zaś zarzuty zostały wycofane, zatem zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania odwoławczego i, zgodnie z przepisem art. 186 ust. 3a ustawy Prawo zamówień publicznych, orzekła jak w sentencji. O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono na podstawie art. 186 ust. 6 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz § 5 ust. 1 pkt 2 lit....

KIO 1239/19

10.07.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. A. Kurylewicza
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Rozbudowa infrastruktury Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Andrzeja Kurylewicza w Namysłowie o salę do działalności kulturalnej - etap II”; nr referencyjny nadany sprawie przez zamawiającego: 1/2019 (dalej „postępowanie” lub „zamówienie”), o wartości szacunkowej niższej niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust....

KIO 1213/19

10.07.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Meritum

Zamawiajacy - Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Poznaniu prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie pn: “Zakup i dostawa odczynników do badań koagulologicznych, materiałów kontrolnych wraz z dzierżawą analizatorów” Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu ograniczonego, o wartości zamówienia powyżej kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art...

KIO 1091/19|KIO 1161/19

10.07.2019 wyrok
uwzględnione
Województwo Podkarpackie
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba nie podzieliła argumentacji przystępującego, że brak jest po stronie odwołującego, do chwili rozstrzygnięcia przez Izbę, czy zaistniały podstawy do odrzucenia jego oferty, interesu we wniesieniu odwołania w sprawie sygn. akt 1091/19, w rozumieniu przepisu art. 179 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 1205/19

10.07.2019 wyrok
oddalone
Powiat Wołomiński
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że Odwołujący jest legitymowany, zgodnie z przepisem art. 179 ust. 1 Pzp, do wniesienia odwołania. Izba dopuściła i przeprowadziła dowody z treści SIWZ, oferty Wykonawcy T, wezwań Przystępującego do złożenia wyjaśnień treści oferty z 29 maja i 7 czerwca br. wraz z odpowiedziami udzielonymi przez Wykonawcę T 4 i 10 czerwca br., zawiadomienia Wykonawcy T o poprawieniu tzw. innych omyłek w treści oferty z 10 czerwca 2019 r....

KIO 1184/19

10.07.2019 wyrok
uwzględnione
Kopalnia Soli "Wieliczka" Spółka Akcyjna
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest wyposażenie systemu bezprzewodowej transmisji głosu w słuchawki jednorazowego użytku. Szacunkowa wartość zamówienia jest wyższa niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy P.z.p. Zgodnie z pkt IV. 1.2 s.i.w.z., o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej, tj....

KIO 1262/19

10.07.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
5 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką – Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Meritum

Zamawiający - 5 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką - Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krakowie, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest „Dostawa i wdrożenie oprogramowania informatycznego na potrzeby Szpitala” . Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w dniu 28 czerwca 2019 r., w Biuletynie Zamówień Publicznych pod nr 567020-N-2019....

KIO 1208/19

10.07.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
PGE Energia Odnawialna S.A.
Meritum

Zamawiający - PGE Energia Odnawialna S.A., ul. Ogrodowa 59a, 00-876 Warszawa, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. „EW Dębe - Modernizacja wyposażenia technologicznego". Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 26 września 2019 roku, pod numerem 2018/S 185-418826....