Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 1308/19

18.07.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Goleniów
Meritum

Zamawiający - Gmina Goleniów z siedzibą w Goleniowie prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu na zadaniu inwestycyjnym pn. Przebudowa ulicy Lipowej wraz z infrastrukturą techniczną w miejscowości Lubczyna, Gmina Goleniów. W dniu 9 lipca 2019 r. wykonawca R. A. prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą R.D.J. - „Projektowanie-Nadzór-Wykonawstwo” R. A....

KIO 1300/19

18.07.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Koszalinie

KIO 1289/19

18.07.2019 wyrok
umorzone (wycofanie)
: Opec-System Sp. z o.o.
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. W pierwszej kolejności należy wskazać, że Izba nie uwzględniła wniosków Zamawiającego i Przystępującego o odrzucenia odwołania jako wniesionego po upływie ustawowego terminu na podstawie art. 189 ust. 2 pkt 3 Pzp, w tym także w części zarzutów dotyczących zaniechania odrzucenia oferty Przystępującego....

KIO 1231/19

18.07.2019 wyrok
oddalone
Gmina Jawor
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, o której mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 1285/19

18.07.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
17 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Meritum

W postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego przez Zamawiającego 17 WOG w Koszalinie na świadczenie usługi w zakresie utrzymania czystości pomieszczeń wewnętrznych, terenów zewnętrznych utwardzonych i zielonych w kompleksach wojskowych znajdujących się w rejonie odpowiedzialności 17 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Koszalinie (nr postępowania: 3/WOG/U/Infrastr./19), ogłoszonym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 10.01.2019 r., 2019/S 007-012007, wobec czynności, k...

KIO 999/19|KIO 1000/19

18.07.2019 wyrok
uwzględnione
Komenda Główna Policji
Meritum

Po pierwsze, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 179 ust. 1 Pzp, tj. istnienie po stronie odwołujących interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia przez nich szkody z uwagi na kwestionowane zaniechania zamawiającego. Po drugie, Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołań, wynikających z art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. Pismami z dnia 11.06.2019 r....

KIO 1273/19

18.07.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Port Lotniczy Gdańsk Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Zamawiający - Port Lotniczy Gdańsk Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gdańsku prowadzi postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego na zadanie pn. „Doprojektowanie (w zakresie projektu wykonawczego) i budowa: Budynek pirsu zachodniego wraz z infrastrukturą oraz zmianami aranżacyjnymi w drugim terminalu pasażerskim w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku”....

KIO 1233/19

18.07.2019 wyrok
oddalone
PKP Polskie Linie Kolejowe Spółka Akcyjna w Warszawie
Meritum

Izba nie znalazła podstaw do odrzucenia odwołania w związku z tym, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek negatywnych uniemożliwiających merytoryczne rozpoznanie odwołania, wynikających z art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. Na posiedzeniu Zamawiający uzupełnił dokumentację postępowania o notatkę dotyczącą szacowania wartości zamówienia, wskazującą, iż wartość zamówienia przekracza kwoty określone w art. 138g ust. 1 pkt 2) ustawy Pzp....