Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

10 orzeczeń w bazie

KIO 1325/19

23.07.2019 wyrok
oddalone
Skarb Państwa – Centralny Zarząd Służby Więziennej
Meritum

Wartość zamówienia będącego przedmiotem postępowania przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy P.z.p. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w dniu 19.04.2019r. Zamawiający udostępnił specyfikację istotnych warunków zamówienia wraz z wymienionymi w jej treści załącznikami....

KIO 1307/19

23.07.2019 wyrok
oddalone
Trzy Fale Sp. z o.o.
Meritum

Ustalenia Izby Niniejsze odwołanie zostało złożone w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na „Świadczenie usług w zakresie obsługi stacji uzdatniania wody basenowej w Parku Wodnym Trzy Fale Sp. z o. o. w Słupsku". - nr postępowania 5/3F/2019. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 2019-06-19 pod numerem 563686-N-2019....

KIO 1235/19

23.07.2019 wyrok
oddalone
Skarb Państwa – Centralny Zarząd Służby Więziennej
Meritum

W pierwszej kolejności ustalono, że odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. Oddalono wniosek zamawiającego o odrzucenie odwołania, zgłoszony w odpowiedzi na odwołanie....

KIO 1320/19

23.07.2019 postanowienie
odrzucone
Gmina Wałbrzych
Meritum

Odwołanie podlega odrzuceniu na podstawie art. 189 ust. 2 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zgodnie z tym artykułem, Izba odrzuca odwołanie, jeżeli stwierdzi, że odwołanie zostało wniesione po upływie terminu określonego w ustawie. Zarzuty podnoszone przez Odwołującego w niniejszym odwołaniu dotyczą tej samej czynności Zamawiającego, która była przedmiotem odwołania z dnia 17 czerwca 2019 roku, wniesionego wobec czynności Zamawiającego polegającej na przyjęciu, że wykonawcy wspólnie ubieg...

KIO 1327/19

23.07.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Komenda Głowna Policji
Meritum

Do postępowania odwoławczego zgłoszono dwa przystąpienia po stronie Odwołującego: 1) wykonawca Zbrojownia Sp. z o.o. z siedzibą w Piątnicy Poduchownej. Izba potwierdziła skuteczność i prawidłowość przystąpienia . Przystąpienie zostało zgłoszone w ustawowym terminie, podpisane przez osobę uprawnioną do reprezentacji wykonawcy oraz załączono dowody przekazania jego kopii Zamawiającemu oraz Odwołującemu; 2) wykonawca Mildat Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie....

KIO 1299/19

23.07.2019 wyrok
uwzględnione
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście Spółka Akcyjna
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia, którego przedmiotem jest budowa wraz z przebudową pól odkładu urobku na Ostrowie Grabowskim zlokalizowanych na działce 4/5 obręb 1084 Szczecin - Śródmieście na terenie portu w Szczecinie. Szacunkowa wartość zamówienia, zgodnie z protokołem postępowania o udzielenie zamówienia wynosiła 67.377.643,01 zł, co stanowi równowartość 15.626.700,14 euro. Zgodnie z pkt 9 s.i.w.z. OPIS SPOSOBU OBLICZANIA CENY: 9.1....

KIO 1287/19

23.07.2019 wyrok
uwzględnione
PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Jednocześnie Izba stwierdziła, że Odwołujący, wnosząc przedmiotowe odwołanie w dostateczny sposób wykazał interes w złożeniu środka ochrony prawnej - odwołania, w rozumieniu przepisu art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. Izba ustaliła następujący stan faktyczny. Izba wskazuje na następujące postanowienia SIWZ....

KIO 1305/19

23.07.2019 postanowienie
odrzucone
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej
Meritum

Odwołanie, jako wniesione po upływie terminu określonego w ustawie, podlega odrzuceniu. Stosownie do art. 180 ust. 4 ustawy Pzp odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo w postaci elektronicznej, opatrzone odpowiednio własnoręcznym podpisem albo kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Zgodnie z art. 182 ust....

KIO 1259/19

23.07.2019 wyrok
oddalone
Gmina Inowłódz
Meritum

Skład orzekający Izby stwierdził, że odwołanie nie jest zasadne. Izba stwierdza, że nie zachodzą przesłanki określone w art. 189 ust. 2 Pzp, których zaistnienie skutkowałoby odrzuceniem odwołania. W ocenie Izby odwołujący wypełnił łącznie przesłanki zawarte w art. 179 ust. 1 Pzp, to jest odwołujący wykazał posiadanie interesu w uzyskaniu rozpoznawanego zamówienia oraz odwołujący wykazał wystąpienie możliwości poniesienia szkody przez odwołującego....