Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

KIO 1326/19

24.07.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A
Meritum

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z siedzibą w Warszawie zwana dalej „zamawiającym” prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na zaprojektowanie, dostawę i instalacje elementów prezentacji dynamicznej informacji pasażerskiej oraz systemu monitoringu wizyjnego wraz z infrastrukturą techniczną na dworcach, stacjach i przystankach kolejowych w ramach realizacji projektu pn....

KIO 1301/19

24.07.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego
Meritum

Do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego skutecznie przystąpił wykonawca Decsoft. W piśmie z dnia 17 lipca 2019 roku - Odpowiedź na odwołanie - zamawiający oświadczył, że uwzględnia w całości zarzuty przedstawione w odwołaniu. Przystępujący, w piśmie z dnia 22 lipca 2019 roku, będącym odpowiedzią na wezwanie Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 17 lipca 2019 roku, oświadczył, że nie wnosi sprzeciwu w przedmiocie uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionyc...

KIO 1370/19

24.07.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Budzyń
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego na podstawie art. 186 ust. 2 Pzp, o czym orzeczono w pkt 1 sentencji postanowienia. Rozstrzygnięcie o kosztach postępowania odwoławczego (pkt 2 sentencji postanowienia) Izba oparła na przepisie art. 186 ust. 6 pkt 1 Pzp w zw. z § 5 ust. 1 pkt 1 lit. a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 marca 2010 r....

KIO 1340/19

24.07.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej

KIO 1312/19

24.07.2019 wyrok
oddalone
Enea Elektrownia Połaniec S. A.
Meritum

Odwołanie nie zasługiwało na uwzględnienie. W pierwszej kolejności Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 189 ust. 2 Pzp. Następnie Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone w art. 179 ust. 1 Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj....

KIO 1318/19

24.07.2019 wyrok
oddalone
Skarb Państwa – Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad – Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Łodzi
Meritum

odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Odwołujący zarzucił Zamawiającemu naruszenie: 1.    art. 87 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych poprzez zaniechanie od Przystępującego wyjaśnień dotyczących treści złożonej oferty i rażąco niskiego kosztu, w tym w szczególności w zakresie kosztów wymienionych w pozycjach formularza 2.1 .b, 2.    art. 87 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych poprzez zaniechanie przez Zamawiającego żądania od FBSerwis S.A....

KIO 1315/19

24.07.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Wojewódzki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji
Meritum

19.04.2019 r. zamawiający zamieścił ogłoszenie o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych pod nrem 540168-N-2019. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1986 i 2215), zwanej dalej w skrócie »Pzp«. Izba ustaliła, że 10.07.2019 r. wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenia zamówienia [1] LIRECO ECO M. K., ul. Grochowa 10, 81-017 Gdynia [pełnomocnik], [2] LIRECO K. K., ul....