Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

14 orzeczeń w bazie

KIO 1954/19

07.10.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zagłębiowskie Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza
Meritum

W postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego przez Zamawiającego - Zagłębiowskie Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewcza w Dąbrowie Górniczej na przeglądy techniczne sprzętu medycznego firmy Siemens (nr sprawy: ZP/49/ZCOSzpSp/2019), ogłoszonym w Dzienniku Urzędowym Wspólnot Europejskich w dniu 20.09.2019 r., nr....

KIO 1914/19

07.10.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Otwock
Meritum

spór wywołany pomiędzy stronami wniesionym odwołaniem wygasł i tym samym zasadnym jest umorzenie przedmiotowego postępowania odwoławczego. Dla wywarcia skutku procesowego w postaci umorzenia postępowania odwoławczego, konieczne jest uwzględnienie przez zamawiającego zarzutów podniesionych w odwołaniu....

KIO 1868/19

07.10.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Poznań
Meritum

Zgodnie z art. 186 ust. 2 Pzp, w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 1872/19

07.10.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka - Szpital Specjalistyczny w Kielcach Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Meritum

Zamawiający - Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka - Szpital Specjalistyczny w Kielcach Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej z siedzibą w Kielcach prowa- dzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na „Zakup i dostawę odczynników, kalibratorów, kontroli wraz z dzierżawą dwóch analizatorów w postaci zintegrowanej platfor- my biochemiczno- immunochemicznej”, nr referencyjny SAG ZP-12/2019 (zwane dalej „po- stępowaniem"), ogłoszone w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 17...

KIO 1867/19

07.10.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Podkowa Leśna
Meritum

wygasł pomiędzy stronami spór co do zarzutów podniesionych w odwołaniu. Do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego nie przystąpił żaden wykonawca. Wobec powyższego biorąc pod uwagę oświadczenie zamawiającego o uwzględnieniu zarzutu odwołania i wycofaniu pozostałych zarzutów przez odwołującego w całości Izba uznała, że zasadnym jest umorzenie przedmiotowego postępowania odwoławczego....

KIO 1876/19

07.10.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
12 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Meritum

W dniu 4 października 2019 r., tj. przed otwarciem posiedzenia i rozprawy w sprawie odwoławczej, wykonawca: Metalzbyt-Hurt Sp. z o.o. z siedzibą w Bielsko-Białej złożył do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej pismo z dnia 4 października 2019 r., w którym oświadczył, że cofa w całości odwołanie wniesione w dniu 23 września 2019 r....

KIO 1870/19

07.10.2019 wyrok
oddalone
PGE Energia Ciepła S.A.
Meritum

Izba ustaliła, że Odwołującemu, w świetle przepisu art. 179 ust. 1 Pzp, stanowiącego, że „Środki ochrony prawnej określone w niniejszym dziale przysługują wykonawcy, uczestnikowi konkursu, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów niniejszej ustawy”, przysługiwało uprawnienie do wniesienia odwołania....

KIO 1888/19

07.10.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Powiat Tomaszowski
Meritum

zgłoszone przez niego przystąpienie nie spełniało wymogów formalnych określonych w art. 185 ust. 2 Pzp i jako takie było nieskuteczne. Izba ustaliła, że zamawiający przesłał innym wykonawcom kopie odwołania w dniu 24 września 2019 r. Zgodnie z treścią art. 185 ust. 2 Pzp Wykonawca może zgłosić przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni od dnia otrzymania kopii odwołania, wskazując stronę, do której przystępuje, i interes w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść strony, do której p...

KIO 1879/19

07.10.2019 wyrok
oddalone
Tramwaje Warszawskie sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Miasto Stołeczne Warszawa – Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że Odwołujący jest legitymowany, zgodnie z przepisem art. 179 ust. 1 Pzp, do wniesienia odwołania. Izba dopuściła i przeprowadziła dowody z treści SIWZ, JEDZ Podwykonawcy R, referencji wystawionej na rzecz Podwykonawcy R, informacji o wyborze oferty najkorzystniejszej, wezwania Konsorcjum B z 25 września br....