Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 134/20

03.02.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Meritum

Zamawiający - Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest „Budowa Centrum Medycyny Weterynaryjnej UMK przy ul. Szosa Bydgoska 13 w Toruniu”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 14 stycznia 2020 roku, pod nr 2020/S 009-015321....

KIO 112/20

03.02.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Aquanet S.A.
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego na podstawie art. 186 ust. 2 Pzp, o czym orzeczono w pkt 1 sentencji postanowienia. Rozstrzygnięcie o kosztach postępowania odwoławczego (pkt 2 sentencji postanowienia) Izba oparła na przepisie art. 186 ust. 6 pkt 1 Pzp w zw. z § 5 ust. 1 pkt 1 lit. a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 marca 2010 r....

KIO 135/20

03.02.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Meritum

Zamawiający - Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest „Budowa Centrum Medycyny Weterynaryjnej UMK przy ul. Szosa Bydgoska 13 w Toruniu”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 14 stycznia 2020 roku, pod nr 2020/S 009-015321....

KIO 115/20

03.02.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
SPZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 im. N. Barlickiego
Meritum

Zamawiający - Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 im. N. Barlickiego w Łodzi, udzielił zamówienia publicznego, w trybie zamówienia z wolnej ręki, którego przedmiotem było „Świadczenie w ciągu 48 miesięcy usług serwisowych - utrzymanie w pełnej sprawności technicznej aparatury medycznej - tomograf komputerowy Optima 540 wraz ze stacjami AW produkcji GE Healthcare”....

KIO 105/20

03.02.2020 wyrok
oddalone
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Smolarz
Meritum

Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach, obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz nasiennictwa i szkółkarstwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Smolarz w latach 2020-2021 (pkt 3.1.1 SIWZ). Przedmiot zamówienia został podzielony na cztery pakiety (pkt 3.1.7 SIWZ)....

KIO 104/20

03.02.2020 wyrok
uwzględnione
Operator Gazociągów Przemysłowych GAZ-SYSTEM S.A.
Meritum

W rozdziale IX. Zamawiający zawarł opis warunków udziału w postępowaniu: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy: 1.    Nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 12) - pkt 23) ustawy, z zastrzeżeniem art. 133 ust. 4 ustawy. 2.    Potwierdzą posiadanie środków finansowych lub zdolności kredytowej na kwotę nie mniejszą niż 2.700.000,00 złotych (słownie: dwa miliony siedemset tysięcy złotych). 3....

KIO 117/20

03.02.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

KIO 119/20

03.02.2020 postanowienie
odrzucone
AMW SINEVIA Sp. z o.o.
Meritum

Odwołanie podlega odrzuceniu na podstawie art. 189 ust.2 pkt 3 ustawy Pzp w związku z jej art. 182 ust.3 pkt 2 Pzp. Stosownie do art. 189 ust.2 pkt 3 Pzp Izba odrzuca odwołanie, jeśli stwierdzi, że: „ 3. odwołanie zostało wniesione po upływie terminu określonego w ustawie;”. W myśl natomiast art. 182 ust.3 pkt 2 Pzp odwołanie wnosi się: „2) w przypadku zamówień, których wartość jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust....