Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

11 orzeczeń w bazie

KIO 146/20

04.02.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Uniwersytet Rzeszowski
Meritum

Uniwersytet Rzeszowski zwany dalej: „zamawiającym”, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. - Dz. U. z 2019 r., poz. 1843), zwanej dalej: „Pzp” pn. Usługa dozoru obiektów oraz mienia Uniwersytetu Rzeszowskiego (znak sprawy: ZP/UR/175/2019), zwane dalej: „postępowaniem” ....

KIO 182/20

04.02.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.
Meritum

Odwołanie zostało wniesione w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1843.), [ustawa Pzp lub PZP] przez zamawiającego: Uzdrowisko Busko-Zdrój Spółka Akcyjna, którego przedmiotem jest: postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na: „Wykonanie usług kompleksowego utrzymania czystości w obiektach Zamawiającego” (ZP/63/2019); Ogłoszenie nr 6...

KIO 178/20

04.02.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza
Meritum

Zamawiający, Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza we Wrocławiu, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na: „Dostawy środków dezynfekcyjnych, myjących oraz wyrobów diagnostycznych wraz z ich rozładunkiem dla Szpitala Specjalistycznego im. A. Falkiewicza we Wrocławiu". Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych pod nr 635929- N- 2019 z dnia 2019-12-16. Wykonawca, Biachem Sp. z o.o....

KIO 193/20

04.02.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera
Meritum

Zamawiający - Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera, ul. Św. Józefa 53-59, 87- 100 Toruń, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę narzędzi specjalistycznych . Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 10 października 2019 roku, pod numerem 2019/S 196-475464....

KIO 110/20

04.02.2020 wyrok
uwzględnione
Gmina Suchy Las
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza stwierdza, że Odwołujący legitymuje się uprawnieniem do korzystania ze środków ochrony prawnej, o którym stanowi przepis art. 179 ust. 1 Pzp, według którego środki ochrony prawnej określone w ustawie przysługują wykonawcy, uczestnikowi konkursu, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów niniejszej ustawy....

KIO 116/20

04.02.2020 wyrok
uwzględnione
Urząd Miejski w Chojnicach
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 189 ust. 2 ustawy - Prawo zamówień publicznych. Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że odwołujący posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, wobec możliwości poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 179 ust. 1 ustawy - Prawo zamówień publicznych, co uprawniało go do złożenia odwołania....

KIO 162/20

04.02.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Akademia Pomorska w Słupsku
Meritum

W dniu 3 lutego 2020 r., tj. przed otwarciem posiedzenia i rozprawy w sprawie odwoławczej, wykonawca KALASOFT Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu złożył do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej pismo z dnia 3 lutego 2020 r. zawierające oświadczenie ww. wykonawcy o cofnięciu odwołania wniesionego w dniu 27 stycznia 2020 r....

KIO 64/20

04.02.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Skarb Państwa - Główny Inspektorat Transportu Drogowego
Meritum

Zamawiający - Skarb Państwa - Główny Inspektorat Transportu Drogowego prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest „Zaprojektowanie, wykonanie, implementacja, obsługa oraz utrzymanie systemu poboru opłat za przejazd od pojazdów lekkich metodą elektroniczną z wykorzystaniem automatycznej identyfikacji numerów rejestracyjnych pojazdów (Videotolling) na płatnych państwowych odcinkach autostrad A2 Konin - Stryków i A4 Bielan...

KIO 132/20

04.02.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie sp. z o.o.
Meritum

zasadne jest umorzenie postępowania odwoławczego na podstawie art. 187 ust. 8 ustawy Pzp, z uwagi na złożenie przez Odwołującego oświadczenia o cofnięciu odwołania. Zgodnie z treścią tego przepisu Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. W takim przypadku Izba umarza postępowanie odwoławcze. Jeżeli cofnięcie nastąpiło przed otwarciem rozprawy, odwołującemu zwraca się 90% wpisu....

KIO 122/20

04.02.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Zamawiający: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji w Warszawie prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie prowadzonego pn. Opracowanie projektów wykonawczych i wykonanie robót budowlanych w ramach projektu pn. „Rewitalizacja i odbudowa częściowo nieczynnej linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry - Zawiercie”. nr ref./nr postępowania: 9090/IRZR2/20750/05698/19/P, ogłoszenie o zamówieniu z dnia 09.10.2019 r.: 2019/S 195-474865....