Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

10 orzeczeń w bazie

KIO 641/20

26.05.2020 wyrok
oddalone
31 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Meritum

Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 roku, poz. 1843.; dalej: „Pzp” lub „ustawa”), skutkujących odrzuceniem odwołania. Odwołanie zostało wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 24 marca 2020 roku wobec czynności Zamawiającego z dnia 19 marca 2020 roku....

KIO 618/20

26.05.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta
Meritum

Miasto Stołeczne Warszawa - Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta (dalej: „Zamawiający”) prowadzi, na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 r., poz. 1843 j.t. ze zm.), zwanej dalej „Pzp”, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Dostawa cyfrowego aparatu RTG typu telekomando z fluoroskopią do zastosowania w radiologii ogólnej w ramach zadania inwestycyjnego pn....

KIO 564/20

26.05.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
3 Regionalna Baza Logistyczna
Meritum

3 Regionalna Baza Logistyczna z siedzibą w Krakowie (dalej: zamawiający) prowadzi postępowanie na udzielenie zamówienia publicznego na dostawę w latach 2020 - 2022 przedmiotów umundurowania i wyekwipowania - mundury potowe letnie; nr sprawy 13/2020 (dalej „postępowanie”). Postępowanie prowadzone jest na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019, poz. 1843) - dalej: „ustawa Pzp”....

KIO 508/20

26.05.2020 wyrok
uwzględnione
Gmina Miasta Sopot
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że Odwołujący jest legitymowany, zgodnie z przepisem art. 179 ust. 1 Pzp, do wniesienia odwołania. Izba dopuściła i przeprowadziła dowody z treści SIWZ, oferty Odwołującego, oferty Przystępującego, zawiadomień o wyborze najkorzystniejszej oferty (pisma z 21 lutego i 6 marca 2020 r.), wezwania Wykonawcy B do złożenia wyjaśnień w zakresie udostępnionego mu potencjału wraz z odpowiedzią, protokołu Postępowania oraz z treści dokumentów przedstawionych przez Odwołującego...

KIO 1082/20

26.05.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Zgodnie z art. 186 ust. 2 p.z.p. „W przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 1112/20

26.05.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Wrocław, w imieniu i na rzecz której działa Ekosystem Sp. z o.o.
Meritum

Odwołujący, tj. wykonawca Wrocławskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania ALBA S.A. z siedzibą we Wrocławiu, w dniu 22 maja 2020 r., tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 21 maja 2020 r., wobec czynności ‎ i zaniechań zamawiającego w postępowaniu o udzielenie zamówienia na „O dbiór, zbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z terenu gminy Wrocław w obrębie sektora IV - Psie Pole”....

KIO 576/20

26.05.2020 wyrok
oddalone
Miasto i Gminę Jabłonowo Pomorskie
Meritum

Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie Odwołującego możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając go tym samym na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody. Rozpoznając odwołanie w granicach podniesionych zarzutów Izba uznała, że nie zaistniały podstawy do jego uwzględnienia....

KIO 739/20

26.05.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny
Meritum

Zamawiający - Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na „Dostawę wyrobów diagnostycznych, odczynników chemicznych oraz drobnego sprzętu laboratoryjnego” Nr postępowania DZPZ/333/7UEPN/2020 (dalej zwane Postępowaniem). Postępowanie prowadzone jest z dopuszczeniem składania ofert częściowych (45 niepodzielnych części)....