Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

17 orzeczeń w bazie

KIO 1331/20

14.07.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej
Meritum

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Wymiana oświetlenia tradycyjnego na LED w SPZZOZ w Przasnyszu”. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 poz. 1843), zwanej dalej: „ustawa Pzp”....

KIO 1439/20

14.07.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Szpital Uniwersytecki
Meritum

Przystępujący nie skorzystał z przysługującego mu prawa do zgłoszenia sprzeciwu wobec uwzględnienia odwołania przez Zamawiającego. W związku z powyższymi faktami, Izba uznała, że zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego. Zgodnie z art. 186 ust. 3 Pzp, jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez zamawiającego, Izba umarza postępo...

KIO 1188/20

14.07.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia
Meritum

Zamawiający, Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia z siedzibą w Warszawie, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na „Dostawę laptopów". Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 01.04.2020 r. pod numerem 2020/S 065-154919. Wykonawca Meran Point Sp. z o.o. sp. k....

KIO 1338/20

14.07.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Somonino
Meritum

Zamawiający: Gmina Somonino ul. Ceynowy 21 prowadzi postępowania o udzielenie zamówienia, publicznego na Dostawę i montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii na terenie Gminy Somonino i Gminy Przywidz". Część I i Część ii. Odwołujący - FlexiPower Group Sp. z o.o. Sp.k. z siedziba w Kudrowicach wniósł odwołanie i Zamawiającemu zarzuca: I. naruszenie art. 89 ust 1 pkt 2 p.z.p. w zw. z art. 82 ust. 3 p.z.p....

KIO 1392/20

14.07.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Uniwersytet Gdański
Meritum

Zgodnie z art. 186 ust. 3a zdanie pierwsze Pzp jeżeli uczestnik postępowania, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesienie sprzeciwu co do uwzględnienia w części zarzutów przedstawionych w odwołaniu, a odwołujący wycofa pozostałe zarzuty, Izba może umorzyć postępowanie na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron uczestników postępowania odwoławczego. W sprawie zaistniały wszystkie przesłanki wskazane w powołanym przepisie....

KIO 1066/20

14.07.2020 wyrok
uwzględnione
Komenda Główna Policji w Warszawie
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. ma interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp może spowodować poniesienie przez niego szkody polegającej na utracie możliwości uzyskania zamówienia....

KIO 1436/20

14.07.2020 wyrok
oddalone
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa mebli zgodnie ze szczegółowym opisem zawartym w Załączniku nr 6 do SIWZ - Opis przedmiotu zamówienia, który zawierał 4 kolumny, tj. kolumna nr 1 - lp, kolumna nr 2 - symbol, kolumna nr 3 - opis produktu, kolumna nr 4 - ilość. W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego w Opisie przedmiotu zamówienia, Zamawiający żądał złożenia wraz z ofertą oświadczenia Wykonawcy - wypełnionego załącznika nr 6a do SI...

KIO 1220/20

14.07.2020 wyrok
oddalone
Gminny Zakład Komunalny
Meritum

Izba ustaliła, co następuje: Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba stwierdziła, że odwołujący jest legitymowany, zgodnie z przepisem art. 179 ust. 1 ustawy Pzp, do wniesienia odwołania....

KIO 984/20

14.07.2020 wyrok
oddalone
Gmina Żarki
Meritum

Odwołanie nie zawiera braków formalnych. Wpis w prawidłowej wysokości został wniesiony w ustawowym terminie. Nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp . Wykazując swoje uprawnienie do skorzystania ze środków ochrony prawnej Odwołujący wskazał, iż jego oferta uzyskała drugą pod względem kolejności liczbę punktów, a co za tym idzie w przypadku odrzucenia oferty wykonawcy REKO, mógłby się spodziewać uzyskania zamówieni...

KIO 963/20

14.07.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II