Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

18 orzeczeń w bazie

KIO 1186/20

16.07.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu
Meritum

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na zakup, dostawę i montaż wyposażenia meblowego dla potrzeb Oddziału Chirurgii Urazowo- Ortopedycznej - % Oddziału oraz Oddziału Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii, Diabetologii i Endokrynologii. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U....

KIO 1353/20

16.07.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy
Meritum

Zamawiający - Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowy Instytut Badawczy - prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. Budowę nowoczesnej platformy gromadzenia i analizy danych z Krajowego Rejestru Nowotworów oraz onkologicznych rejestrów narządowych, zintegrowanej z bazami świadczeniodawców leczących choroby onkologiczne (e KRN+)....

KIO 1064/20

16.07.2020 wyrok
oddalone
Telewizja Polska S.A.
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Odwołujący zaskarżył czynności jak i zaniechania zamawiającego w stosunku do jego oferty jak i ofert konkurentów (pozostałych wykonawców). W ocenie odwołującego niesłusznie odrzucono jego ofertę jako sprzeczną z treścią specyfikacji istotnych warunków zamówienia (siwz)....

KIO 1184/20

16.07.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zakład Ubezpieczeń Społecznych II Oddział w Warszawie
Meritum

Zakład Ubezpieczeń Społecznych II Oddział w Warszawie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 - dalej: „ustawa Pzp"), postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na ochronę osób i mienia w obiektach II Oddziału ZUS w Warszawie. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w dniu 10 kwietnia 2020 r....

KIO 1146/20

16.07.2020 wyrok
uwzględnione
Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie
Meritum

Odwołanie zasługuje na uwzględnienie, ponieważ potwierdziły się obydwa zarzuty podniesione w odwołaniu to jest co do niespełnienia warunku udziału w postępowaniu w zakresie doświadczenia zawodowego wykonawcy wybranego jak i rażąco niskiej ceny oferty wybranej. Izba odnosząc się do zarzutu nie spełnienia warunku udziału w postępowaniu w zakresie doświadczenia zawodowego ustaliła jak poniżej....

KIO 1089/20

16.07.2020 wyrok
oddalone
Poddębickie Centrum Zdrowia Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą Poddębicach
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa systemów HIS, PACS/RIS oraz wdrożenie EDM i e-usług on-line w Poddębickim Centrum Zdrowia Sp. z o. o. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia, dalej „SIWZ” — Opis przedmiotu zamówienia. Ponadto, szczegółowe wymagania techniczne względem oprogramowania, sprzętu i usług określone zostały w Załącznikach 1 — 21 do Opisu przedmiotu zamówienia....

KIO 1222/20

16.07.2020 wyrok
uwzględnione
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego
Meritum

W dniu 22 kwietnia Zamawiający udzielił odpowiedzi na następujące pytanie: Pytanie nr 3 Kontrola dostępu: czy zamawiający wymaga aby była zachowana kompatybilność systemu kontroli dostępu z całym kampusem SGGW? Dokładniej czy wymaga się aby Istniejące karty SKD były wykorzystywane na nowych przejściach SKD? Odpowiedź: Tak....

KIO 1168/20

16.07.2020 wyrok
oddalone
ENERGA Elektrownie Ostrołęka S.A.
Meritum

Zamawiający - ENERGA Elektrownie Ostrołęka S.A. z Ostrołęki wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy - Prawo zamówień publicznych, którego przedmiotem jest: „Usługa utrzymania czystości w budynkach produkcyjnych, biurowych, socjalnych i usługowych EEO SA.” w dniu 15 marca 2020 r....

KIO 1244/20

16.07.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Koleje Dolnośląskie S.A.
Meritum

Zamawiający: Koleje Dolnośląskie S.A. w Legnicy prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego o wartości zamówienia powyżej kwoty określonej w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp, którego przedmiotem jest „Wykonanie obsługi technicznej poziomu utrzymania P4 wraz z pracami dodatkowymi w pojazdach SA134- 025, SA135-004, SA135-008, SA135-009.”, zn. KD/OZ/U/9/2020....