Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

13 orzeczeń w bazie

KIO 1318/20

23.07.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowy Instytut Badawczy
Meritum

Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie zwany dalej: „zamawiającym”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. - Dz. U. z 2019 r., poz. 1843), zwanej dalej: „Pzp” w trybie przetargu nieograniczonego pn....

KIO 1455/20

23.07.2020 wyrok
oddalone
Gmina Miasto Gdańsk
Meritum

Izba rozpoznając sprawę uwzględniła akta sprawy odwoławczej, w rozumieniu § 8 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 22 marca 2018 roku w sprawie regulaminu postępowania przy rozpoznawaniu odwołań (Dz.U. z 2018 r.. Izba dopuściła w poczet materiału dowodowego następujące dokumenty: (i) oświadczenie z dnia 16 lipca 2020 r....

KIO 1426/20

23.07.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Inspektorat Uzbrojenia
Meritum

Skarb Państwa - Inspektorat Uzbrojenia w Warszawie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (dalej: ustawa Pzp”) w trybie przetargu ograniczonego postępowanie pn. „Dostawa terminali satelitarnych SHF szczebla taktycznego w wersji przenośnej", numer referencyjny: IU/101/V- 88/ZO/POOiB/DOS/Z/2019). Wartość przedmiotu zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp....

KIO 1312/20

23.07.2020 wyrok
oddalone
Stołeczny Zarząd Infrastruktury
Meritum

Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia zgłoszonego do postępowania odwoławczego przez wykonawcę PROJMORS Biuro Projektów Budownictwa Morskiego Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gdańsku po stronie zamawiającego i dopuściła ww. wykonawcę do udziału w postępowaniu odwoławczym w charakterze uczestnika....

KIO 1328/20

23.07.2020 wyrok
oddalone
Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że Odwołujący jest legitymowany, zgodnie z przepisem art. 179 ust. 1 Pzp, do wniesienia odwołania. Tym samym nie znaleziono podstaw do oddalenia odwołania z uwagi na fakt, że Odwołujący samodzielnie nie przedłużył terminu związania ofertą i ważności wadium, jako że zaniechania te nie rzutują negatywnie na uprawnienie do skorzystania ze środka ochrony prawnej....

KIO 1393/20

23.07.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Centralny Zarząd Służby Więziennej
Meritum

Odwołujący, tj. wykonawca SUNTAR Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie, w dniu 6 lipca 2020 r., tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 22 czerwca 2020 r., wobec treści ogłoszenia o zamówieniu i Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia na „Dostawę komputerów stacjonarnych typu all-in-one”, numer referencyjny: 5/20/PA....

KIO 1275/20

23.07.2020 wyrok
oddalone
14 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Poznaniu
Meritum

jest w pełni zgodne z uchwałą Sądu Najwyższego z dnia 20 października 2011 w sprawie o sygn. akt III CZP 52/11, w której SN wyraził pogląd, iż jeśli zamawiający wskazał w SIWZ konkretną stawkę podatku VAT, kształtującą przecież także wysokość określonej w ofercie ceny, to dopiero wtedy może dojść do ewentualnego wystąpienia innej omyłki, polegającej na niezgodności przyjętej w ofercie stawki VAT ze stawką zawartą w SIWZ, i w konsekwencji do jej poprawienia.” Także stwierdził, że (...) Odwołujący...