Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

13 orzeczeń w bazie

KIO 1442/20

30.07.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego na podstawie art. 186 ust. 2 Pzp, o czym orzeczono w pkt 1 sentencji postanowienia. Rozstrzygnięcie o kosztach postępowania odwoławczego (pkt 2 sentencji postanowienia) Izba oparła na przepisie art. 186 ust. 6 pkt 1 Pzp w zw. z § 5 ust. 1 pkt 1 lit. a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 marca 2010 r....

KIO 1598/20

30.07.2020 wyrok
oddalone
Gmina Susz
Meritum

Izba rozpoznając sprawę uwzględniła akta sprawy odwoławczej, w rozumieniu § 8 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 22 marca 2018 roku w sprawie regulaminu postępowania przy rozpoznawaniu odwołań (Dz.U. z 2018 r.. Izba ustaliła, że Zamawiający prowadzi postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pn....

KIO 1284/20

30.07.2020 wyrok
oddalone
Miasto Stołeczne Warszawa
Meritum

Zgodnie z protokołem postępowania o udzielenie zamówienia wartość zamówienia została ustalona przez zamawiającego na kwotę 225 000 zł 24 stycznia 2020 r. na podstawie odpowiedzi uzyskanych na zapytania wysłane do trzech firm świadczących usługi doradztwa w postępowaniach PPP. Zamawiający otworzył oferty 12 maja 2020 r. Przed otwarciem ofert poinformował, że kwota jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 221.400 zł....

KIO 1552/20

30.07.2020 postanowienie
odrzucone
Politechnika Łódzka
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza, na podstawie przepisu art. 189 ust. 2 w zw. z ust. 4 ustawy Pzp, zobowiązana jest z urzędu do zbadania, czy nie zachodzą podstawy do odrzucenia odwołania, których zamknięty katalog określony został w przepisie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. W celu stwierdzenia braku wystąpienia przesłanki do odrzucenia odwołania, określonej w przepisie art. 189 ust....

KIO 1618/20

30.07.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon
Meritum

W postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego przez Zamawiającego - Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon na budowę budynku Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon o funkcji wystawienniczej, laboratoryjno-warsztatowej, biurowo-konferencyjnej, gastronomicznej z wbudowanym garażem podziemnym oraz wewnętrznymi instalacjami: elektrycznymi z wbudowaną podziemną stacją transformatorową, teletechnicznymi, wodnokanalizacyjnymi, kanalizacji deszczowej, c.o....

KIO 1465/20

30.07.2020 wyrok
oddalone
Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych
Meritum

Odwołanie nie zawiera braków formalnych. Wpis w prawidłowej wysokości został wniesiony w ustawowym terminie. Nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. Uzasadniając swoje uprawnienie do skorzystania ze środków ochrony prawnej Odwołujący wskazał, iż jest Wykonawcą biorącym udział w Postępowaniu....

KIO 1446/20

30.07.2020 wyrok
oddalone
Gmina Kornowac
Meritum

Odwołanie podlega oddaleniu. Pierwszy z zarzutów naruszenia art. 92 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp Odwołujący odniósł do zawiadomienia o odrzuceniu oferty z dnia 18 czerwca 2020 r., które jego zdaniem Zamawiający sporządził w sposób rażąco sprzeczny ze wskazanym przepisem, ponieważ zaniechał szczegółowego uzasadnienia czynności odrzucenia oferty Odwołującego, albowiem nie wskazał podstaw faktycznych uznania oferty wykonawcy Drogbud za niezgodną z SIWZ oraz nie wskazał postanowień dokumentacji przetargo...

KIO 946/20

30.07.2020 wyrok
uwzględnione
Gmina Polkowice
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. ma interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp może spowodować poniesienie przez niego szkody polegającej na nieuzyskaniu zamówienia. Mimo uwzględnienia przez Zamawiającego odwołania w zakresie podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 24 ust....