Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

16 orzeczeń w bazie

KIO 2336/20

06.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Kobierzyce
Meritum

Zgodnie z art. 186 ust. 2 Pzp, w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 2415/20

06.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Meritum

Zgodnie z art. 186 ust. 2 Pzp, w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 2180/20

06.10.2020 wyrok
uwzględnione
Gmina Nysa
Meritum

Zgodnie z przepisem art. 179 ust. 1 pzp odwołującemu przysługuje legitymacja do wniesienia odwołania, gdy ma (lub miał) interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. W ocenie Izby Odwołujący ma interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, gdyż złożył ofertę, której odrzucenie oznacza utratę możliwości uzyskania przedmiotowego odpłatnego zamówienia publicznego, na co mógłby w przeciwnym razie liczyć....

KIO 2013/20

06.10.2020 wyrok
uwzględnione
PKP Polskie Linie Kolejowe
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Na wstępie Izba stwierdziła, że odwołującemu przysługiwało prawo do skorzystania ze środka ochrony prawnej, gdyż wypełniono materialnoprawną przesłankę interesu w uzyskaniu zamówienia, określoną w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp, kwalifikowaną możliwością poniesienia szkody, będącej konsekwencją zaskarżonej w odwołaniu czynności....

KIO 1986/20

06.10.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Szpital Specjalistyczny nr 2 w Bytomiu
Meritum

Zamawiający Szpital Specjalistyczny nr 2 w Bytomiu prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn .: „ Zakup i dostaw a Tomografu Komputerowego dla potrzeb Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu". Ogłoszenie o zamówieniu opublikowano w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 07 sierpnia 2020 roku pod numerem 2020/S 152-370502 . Odwołujący Philips Polska sp. z o.o....

KIO 2134/20

06.10.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu
Meritum

Zgodnie z art. 187 ust. 8 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy; w takim przypadku Izba umarza postępowanie odwoławcze. Zgodnie zaś z art. 192 ust. 1 ustawy Pzp, o oddaleniu odwołania lub jego uwzględnieniu Izba orzeka w wyroku. W pozostałych przypadkach Izba wydaje postanowienie. Odwołujący złożył skuteczne oświadczenie o cofnięciu wniesionego przez siebie odwołania, co nastąpiło przed otwarciem rozprawy....

KIO 2062/20

06.10.2020 wyrok
oddalone
Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.
Meritum

W rozdziale II ust. 3 pkt 10) Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, dalej jako: „SIWZ” zamawiający ustalił, że pod pojęciem Data Center należy rozumieć obiekt budowlany składający się z budynku (lub budynków), budowli i urządzeń budowlanych wybudowany od podstaw bez wykorzystania w jakimkolwiek stopniu istniejącego uprzednio budynku lub budowli, przeznaczony wyłącznie do zgrupowania pomieszczeń, połączeń i obsługi urządzeń techniki informatycznej (IT) oraz sprzętu sieci telekomunikacyjnych...

KIO 2202/20

06.10.2020 wyrok
oddalone
PGE Energia Ciepła S.A.
Meritum

Zamawiający PGE Energia Ciepła S.A. prowadzi postepowanie o udzielenie zamówienia publicznego sektorowego w trybie przetargu nieograniczonego na Wykonywanie przeglądów, konserwacji, badań i prób funkcjonalnych urządzeń automatyki elektroenergetycznej w PGE Energia Ciepła Oddział nr 1 w Krakowie. Ogłoszenie o zamówieniu ukazało się 09 czerwca 2020 roku w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2020/S 110-268215. Odwołujący Mostostal Zabrze Elektro Sp. z o.o....

KIO 2100/20

06.10.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Polskie Sieci Elektroenergetyczne Spółka Akcyjna
Meritum

Zamawiający - Polskie Sieci Elektroenergetyczne spółka akcyjna z siedzibą Konstancin - Jeziorna prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego sektorowego w trybie przetargu nieograniczonego pod nazwą pn. Kompleksowe prace wycinkowe na liniach przesyłowych najwyższych napięć w latach 2021-2023. Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 18 marca 2020 roku pod numerem 2020/S 055-131233....

KIO 2164/20

06.10.2020 wyrok
oddalone
Miasto Gorlice
Meritum

Na podstawie dokumentacji postępowania Izba ustaliła: W pkt 12 Specyfikacji istotnych warunków zamówienia („SIWZ”) zamawiający zawarł postanowienie, zatytułowane „Podpisy’, o następującej treści: „Osoba/osoby upoważnione do reprezentacji wykonawcy (firmy), w obrocie prawnym muszą podpisać: - druk „Oferta" - załączniki - w miejscach w których wykonawca naniósł zmiany (poprawki) Wszystkie wyżej wymienione dokumenty winny być ponadto opatrzone pieczęcią wykonawcy’’. W pkt 8.4 SIWZ zamawiający przew...