Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

18 orzeczeń w bazie

KIO 2216/20

19.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Narodowy Fundusz Zdrowia
Meritum

Zgodnie z art. 186 ust. 3 Pzp jeżeli uczestnik postępowania, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesienie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez zamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu....

KIO 2361/20

19.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Łódzka Spółka Infrastrukturalna sp. z o.o.
Meritum

Zgodnie z art. 186 ust. 3 Pzp, jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez zamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu. Stosowanie do § 21 ust....

KIO 2534/20

19.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
13 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Meritum

13 Wojskowy Oddział Gospodarczy (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usług w zakresie ochrony fizycznej osób i mienia przez SUFO w kompleksach ‎ w Grudziądzu, Chełmnie i Grubnie, Brodnicy, Jamach. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych ( Dz. U. z 2019 poz. 1843 ), zwanej dalej: „ustawa Pzp”....

KIO 2527/20

19.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Skarb Państwa – Generalny Dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Izba ustaliła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których mowa w art. 189 ust. 2 ustawy. Izba oceniła, że odwołujący wykazał, iż posiada interes w uzyskaniu zamówienia i może ponieść szkodę w związku z potencjalnym naruszeniem przez zamawiającego przepisów ustawy, czym została wypełniona przesłanka materialnoprawna z art. 179 ust. 1 ustawy. Przepis art. 186 ust....

KIO 2260/20

19.10.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA w Szczecinie
Meritum

W dniu 10 września 2020 r. wykonawca "Varimed” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą we Wrocławiu wniósł do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie na czynność wyboru oferty najkorzystniejszej w zakresie pakietu 1 w postępowaniu o udzielenie zamówienia na dostawę zestawu do echoendoskopii oraz generatora RF z pompą chłodzącą do generatora zgodnie z projektem pt....

KIO 2000/20

19.10.2020 wyrok
oddalone
Związek Komunalny Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina”
Meritum

Odwołanie, wobec nie stwierdzenia na posiedzeniu niejawnym braków formalnych oraz w związku z uiszczeniem przez Odwołującego wpisu, podlega rozpoznaniu. Ponadto Izba ustaliła, że Odwołujący przekazał Zamawiającemu kopię niniejszego odwołania. Izba potwierdziła skuteczność przystąpienia do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: AK NOVA Sp. z o.o....

KIO 2300/20

19.10.2020 wyrok
oddalone
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, w tym treść SIWZ, oferty Przystępującego, odwołania, wezwań Zamawiającego do wskazania, że oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny z dnia 15 czerwca 2020 r., wyjaśnień Przystępującego z dnia 19 czerwca 2020 r. wraz z kalkulacjami oferty, pisma Zamawiającego z dnia 7 lipca 2020 r....

KIO 2446/20

19.10.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
35 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Meritum

nieuzasadnione jest w tych okolicznościach obciążenie Odwołującego kosztami poniesionymi przez Zamawiającego, tym bardziej, że czynności podjęte przez Zamawiającego na posiedzeniu w niniejszej sprawie były znikome, a tym samym nie generowały nakładu pracy pełnomocnika Zamawiającego, uzasadniającego wskazaną na fakturze kwotę w wysokości 3 600 zł. Przewodniczący: …………….…….…

KIO 2572/20

19.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu
Meritum

W postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu na dostawę odczynników i sprzętu laboratoryjnego do wykonywania badań mikrobiologicznych wraz z dzierżawą aparatów, nr 62/PNE/SW/2020 (numer ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2020/S 159-387591 z dnia 18 sierpnia 2020 r.) wykonawca „Medlab-Products” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Raszynie w dniu 8 października 2020 r. wniós...

KIO 2154/20

19.10.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Innobaltica Sp. z o.o.
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone trybie przetargu nieograniczonego pn: „Wdrożenie na obszarze województwa pomorskiego, wspólnego dla organizatorów i przewoźników, systemu poboru opłat za przewozy w zbiorowym transporcie pasażerskim oraz systemu jednolitej informacji pasażerskiej (znak sprawy: ZP/PN/03/19)", zostało wszczęte ogłoszeniem w ogłoszeniem opublikowanym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 24.12.2019 r....