Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

17 orzeczeń w bazie

KIO 2839/20

10.11.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
32 Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku
Meritum

Ustalono, że odwołanie wniesiono zostało w ustawowym terminie. Wpis od odwołania został wniesiony na rachunek bankowy Urzędu Zamówień Publicznych. Zgodnie z art. 180 ust. 5 Pzp kopia odwołania została przekazana Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania. Odwołanie nie zawierało więc braków formalnych i mogło podlegać merytorycznemu rozpoznaniu....

KIO 2780/20

10.11.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Myszyniec
Meritum

W odniesieniu do części I postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego przez Gminę Myszyniec, ul. Plac Wolności 60,07-430 Myszyniec (dalej „zamawiający”) na „Wykonanie robót budowlanych w ramach operacji „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej poza aglomeracją M yszyniec” oraz zadania „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Myszyn iec” z podziałem na części I, lI” wykonawca JFC POLSKA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Białost...

KIO 2620/20

10.11.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Jastrzębie-Zdrój
Meritum

Izba postanowiła dopuścić do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego wykonawcę Firmę Inżynierskią Arcus sp. z o.o. sp. k. w Krakowie, uznając, że zostały spełnione wszystkie przesłanki formalne zgłoszenia przystąpienia wynikające z art. 185 ustawy Pzp, zaś przystępujący wykazał interes w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść zamawiającego. Postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art. 186 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 2784/20

10.11.2020 wyrok
oddalone
Gmina Myszków
Meritum

Ustalono, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w całości w trybie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp i nie stwierdziwszy ich, Izba skierowała odwołanie na rozprawę. Ustalono dalej, że wykonawca wnoszący odwołanie posiada interes ‎ w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowany możliwością poniesienia szkody ‎ w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 179 ust....

KIO 2654/20

10.11.2020 wyrok
oddalone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Z uwagi na okoliczność, że Odwołujący w trakcie posiedzenia z udziałem stron oświadczył, że cofa zarzuty odwołania opisane w punkcie I 1 i 2 odwołania, konieczne stało się umorzenie postępowania w zakresie tych zarzutów. W pozostałym zakresie odwołanie podlegało oddaleniu. Kluczowe znaczenie dla rozstrzygnięcia w niniejszej sprawie miały artykuły: 22 ust. 1a oraz 22d ust. 1, a także 91 ust. 1, art. 7 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zgodnie z artykułem 22 ust....

KIO 2686/20

10.11.2020 postanowienie
odrzucone
Warszawska Kolej Dojazdowa Sp. z o.o. z siedzibą w Grodzisku Mazowieckim
Meritum

W dniu 19 sierpnia 2020 roku zamawiający zawiadomił wykonawców biorących udział w postępowaniu o wyborze najkorzystniejszej oferty, tj. oferty złożonej przez wykonawcę SAFEGE S.A.S. W uzasadnieniu faktycznym i prawnym podjętej decyzji zamawiający podał, że: „Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu....

KIO 2663/20

10.11.2020 wyrok
uwzględnione
TPI Sp. Z o.o.
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. Izba ustaliła także, iż odwołujący wykazał interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnił materialnoprawne przesłanki dopuszczalności odwołania, o których mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 2680/20

10.11.2020 wyrok
oddalone
Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 189 ust. 2 ustawy - Prawo zamówień publicznych. Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, wobec możliwości poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 179 ust. 1 ustawy - Prawo zamówień publicznych, co uprawniało go do złożenia odwołania....

KIO 2347/20

10.11.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Meritum

W dniu 6 listopada 2020 roku, przed otwarciem rozprawy, Promat Techniczna Ochrona Przeciwpożarowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Warszawie, cofnęła odwołanie wniesione w dniu 20 września 2020 roku. Uwzględniając powyższe, Krajowa Izba Odwoławcza, działając na podstawie art. 187 ust. 8 zd. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1843 ze zm.), umorzyła postępowanie odwoławcze. Zgodnie z art. 187 ust. 8 zd....

KIO 2718/20

10.11.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza rozpoznając przedmiotowe odwołanie na posiedzeniu ‎ niejawnym bez udziału stron i uczestnika stwierdziła, że postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie przepisu art. 186 ust.3a ustawy Pzp. W dniu 5 listopada 2020 r. przed wyznaczoną rozprawą do siedziby Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło oświadczenie Zamawiającego z dnia 4 listopada 2020 r. o uwzględnieniu odwołania w części, z wnioskiem o oddalenie odwołania w pozostałej części....