Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

16 orzeczeń w bazie

KIO 2915/20

24.11.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Ministerstwo Finansów reprezentowane przez Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Krakowie
Meritum

Izba stwierdziła, że w ustalonym stanie rzeczy zostały spełnione przesłanki art. 186 ust. 3a p.z.p., co obliguje skład orzekający do umorzenia postępowania odwoławczego. Zamawiający, oświadczaniem z dnia 20 listopada 2020 r., w sposób skuteczny wyraził wolę uwzględnienia części zarzutów przedstawionych w odwołaniu, zaś odwołujący pismem z dnia 23 listopada 2020 r. skutecznie wycofał pozostałe zarzuty, które nie zostały uwzględnione przez jednostkę zamawiającą....

KIO 2912/20

24.11.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu
Meritum

Art. 186 ust. 2 zd. pierwsze ustawy P.z.p. stanowi, iż w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem, że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 2914/20

24.11.2020 wyrok
oddalone
Agencja Rezerw Materiałowych
Meritum

Na wstępie Izba uznała, że odwołujący spełnił określone w art. 179 ust. 1 Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. ma interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez zamawiającego przepisów Pzp może spowodować poniesienie przez niego szkody polegającej na utracie możliwości uzyskania zamówienia. Nie została wypełniona także żadna z przesłanek ustawowych wynikających z art. 189 ust. 2 Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania....

KIO 2762/20

24.11.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Wrocławskie Mieszkania Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Zamawiający zamieścił ogłoszenie o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych 15.09.2020 r. pod nrem 585148N2020 . Postępowanie jest prowadzone zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych ( Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 oraz z 2020 r. poz. 1086) , zwanej dalej w skrócie »Pzp«. Izba ustaliła, że 26.10. 2020 r....

KIO 2894/20

24.11.2020 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

W pierwszej kolejności Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 179 ust. 1 Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez odwołującego szkody w wyniku kwestionowanych czynności zamawiającego....

KIO 3020/20

24.11.2020 postanowienie
odrzucone
Miasto Łódź- Urząd Miasta Łodzi
Meritum

pozbawia wykonawców możliwości weryfikacji fazy badania i wyboru oferty przez wyspecjalizowany organ, a które ostatecznie doprowadziły do wyboru niezgodnego z przepisami ustawy Pzp; c) stanowisko Izby jest nieuzasadnione w kontekście zasady celowego i racjonalnego wydatkowania środków publicznych; d) regulacje ustawy Pzp niezmiennie mają służyć wyłonieniu wykonawcy, który złożył najkorzystniejsza ofertę, a stanowisko Izby podważa tę zasadę” ....

KIO 2877/20

24.11.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.
Meritum

Zamawiający Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „Wykonanie robót rozbiórkowych wraz z wykonaniem dokumentacji projektowej wybranych obiektów SRK S.A. Oddział KWK „Makoszowy” w Zabrzu, ul. Makoszowska 24”. Ogłoszenie o zamówieniu opublikowane zostało 04 września 2020 roku w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 581370-N-2020. Odwołujący Foxmet sp. z o.o....

KIO 2416/20

24.11.2020 wyrok
uwzględnione
Centrum Obsługi Administracji Rządowej
Meritum

Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba stwierdziła, że odwołujący jest legitymowany, zgodnie z przepisem art. 179 ust. 1 ustawy Pzp, do wniesienia odwołania. Na podstawie dokumentacji Postępowania Izba ustaliła w szczególności, co następuje: Przedmiotem zamówienia jest usługa rezerwacji, zakupu i dostawy biletów lotniczych, kolejowych na trasy krajowe i zagraniczne oraz rezerwacji i zakup...

KIO 3014/20

24.11.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
21 Baza Lotnictwa Taktycznego
Meritum

W postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego przez Zamawiającego – 21 Bazę Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie na najem wraz z obsługą serwisową mobilnych urządzeń sanitarnych - Mirosławiec (nr postępowania: ZP/54/2020), ogłoszonym w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 08.10.2020r., nr 595021-N-2020, wobec czynności wyboru oferty najkorzystniejszej (Rekord Hale Namiotowe Sp. z o.o.) wykonawca mToilet Sp. z o.o. wniósł w dniu 18 listopada 2020 r....

KIO 2798/20

24.11.2020 wyrok
uwzględnione
Oczyszczalnia Ścieków Warta S.A.
Meritum

Izba ustaliła, że Odwołującemu, w świetle przepisu art. 179 ust. 1 Pzp, stanowiącego, ‎ że „Środki ochrony prawnej określone w niniejszym dziale przysługują wykonawcy, uczestnikowi konkursu, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia ‎ przez zamawiającego przepisów niniejszej ustawy”, przysługiwało uprawnienie do wniesienia odwołania....