Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

17 orzeczeń w bazie

KIO 214/21

11.02.2021 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 p.z.p. Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 202/21

11.02.2021 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Szczecinek
Meritum

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Szczecinek (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Szczecinek w roku 2021”. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych ( Dz. U. z 2019 poz. 1843 ), zwanej dalej: „ustawa Pzp”....

KIO 238/21

11.02.2021 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”
Meritum

Mając na uwadze datę wniesienia rozpoznawanego odwołania do postępowania odwoławczego w tej sprawie, zgodnie z art. 92 ust. 2 ustawy dnia 11 września 2019 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. poz. 2020 ze zm.), znajdują zastosowanie przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. poz. 2019 ze zm.) {dalej: „nowa ustawa pzp”} Zgodnie z art. 522 ust....

KIO 84/21

11.02.2021 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Miasto Kalisz
Meritum

Przed otwarciem rozprawy oświadczeniem złożonym na posiedzeniu z udziałem stron w dniu 11 lutego 2021 r. pełnomocnik odwołującego – B. W. oraz W. S. prowadzących działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej pod firmą Zakład Budowlany „Ekobudowa” s.c. B. W. W. S. z siedzibą w Sieradzu - cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Izby w dniu 7 stycznia 2021 r. w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego - Miasto Kalisz z siedzibą w Kaliszu. Zgodnie z art. 92 ust....

KIO 130/21

11.02.2021 wyrok
oddalone
Województwo Podkarpackie w Rzeszowie
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, iż zgodnie z art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. ‎ z 2019 r. poz. 2020) do postępowań odwoławczych, o których mowa w uchylanej ustawie, wszczętych po dniu 31 grudnia 2020 r., a dotyczących postępowań o udzielenie zamówienia wszczętych przed dniem 1 stycznia 2021 r. stosuje się przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz.U....

KIO 193/21

11.02.2021 wyrok
oddalone
Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie
Meritum

Do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zastosowanie miały przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 ze zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”. Stosownie bowiem do 90 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2020), do postępowań o udzielenie zamówienia, o których mowa w ustawie uchylanej w art....

KIO 103/21

11.02.2021 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Poczta Polska S.A.
Meritum

Zamawiający: Poczta Polska Spółka Akcyjna, ul. Rodziny Hiszpańskich 8, 00-940 Warszawa prowadzi postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego , którego przedmiotem jest „Świadczenie kompleksowej usługi wydruku dla wybranych lokalizacji Poczty Polskiej S.A.” Ogłoszenie o zamówieniu ukazało się w DzUUE dnia 28 grudnia 2020 r. nr 2020/S 252-637855. Specyfikacja istotnych warunków zamówienia została opublikowana 28 grudnia 2020 r....

KIO 36/21

11.02.2021 wyrok
oddalone
Województwo Warmińsko-Mazurskie – Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie
Meritum

Rozpoznając odwołanie w granicach podniesionych w nim zarzutów Izba uznała, że nie podlega ono uwzględnieniu. Stan faktyczny sprawy jest niesporny. Dotyczy to w szczególności treści warunku udziału w postępowaniu określonego w punkcie 5.1.3 SIWZ, którego niespełnienie było podstawą kwestionowanej w odwołaniu decyzji zamawiającego o wykluczeniu odwołującego z postępowania w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 12 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r....

KIO 217/21

11.02.2021 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.
Meritum

Zamawiający – Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.– prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. Wykonanie integracji elektronicznych systemów zabezpieczeń budynków i terenów Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. Wartość zamówienia jest większa niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp....

KIO 287/21

11.02.2021 postanowienie
odrzucone
Gmina Kleszczów
Meritum

Mając na uwadze, iż odwołanie zostało wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 27 stycznia 2021 r., do przedmiotowego postępowania odwoławczego, zgodnie z art. 92 ust. 2 ustawy dnia 11 września 2019 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 poz. 2020), znajdują zastosowanie przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 2019 ze zm., dalej jako „ustawa nPzp”)....