Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

15 orzeczeń w bazie

KIO 1/22

17.01.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy
Meritum

Przed terminem wyznaczonym za rozpoznanie sprawy, zamawiający złożył pisemną odpowiedź na odwołanie oraz dodatkowe pismo procesowe, w których oświadczył, iż uwzględnia odwołanie w części zarzutów dotyczących zaniechania zwrócenia się do przystępującego o udzielenie wyjaśnień w zakresie wyliczenia ceny oferty....

KIO 86/22

17.01.2022 postanowienie
odrzucone
Zarząd Inwestycji Miejskich
Meritum

Przedmiotowe postępowanie dotyczy zamówienia na usługi o wartości szacunkowej wyższej niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ustawy Pzp (tzw. „progi unijne”). W dniu 27 grudnia 2021 roku, zamawiający drogą elektroniczną poinformował wykonawcę o wynikach prowadzonego postępowania....

KIO 3786/21

17.01.2022 wyrok
oddalone
Gmina Reszel
Meritum

Izba ustaliła, że Zmawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Dowożenie uczniów do szkół w gminie Reszel od 01.01.2022 roku do 30.06.2022 roku w formie zakupu biletów miesięcznych”. W SWZ Zamawiający zawarł następujące postanowienia w zakresie sposobu obliczenia ceny: 1    Wykonawca podaje cenę za realizację przedmiotu zamówienia zgodnie z wzorem Formularza Ofertowego, stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ....

KIO 3811/21

17.01.2022 wyrok
uwzględnione
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne
Meritum

Art. 16 ustawy Pzp stanowi, że Zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób: 1) zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców; 2) przejrzysty; 3) proporcjonalny. Art. 255 pkt 3 ustawy Pzp stanowi, że Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chy...

KIO 3766/21

17.01.2022 wyrok
oddalone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał przesłanki dla wniesienia odwołania określone w art. 505 ust....

KIO 68/22

17.01.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. prof. dr Stanisława Popowskiego
Meritum

Zamawiający Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. prof. dr Stanisława Popowskiego w Olsztynie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia pn. „Dostawa rezonansu magnetycznego 1.5 T wraz z wyposażeniem i instalacją, na doposażenie pomieszczeń szpitalnych dla potrzeb Oddziału Klinicznego Onkologii i Hematologii Dziecięcej”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w dniu 31 grudnia 2021 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2021/S 255-673313....

KIO 3712/21

17.01.2022 wyrok
uwzględnione
Tauron Dystrybucja S.A.
Meritum

Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 ustawy Pzp. Izba uznała, iż Odwołujący wykazał, iż posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, czym wypełnił materialnoprawne przesłanki dopuszczalności odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp ....

KIO 3743/21

17.01.2022 wyrok
oddalone
Generalna Dyrektocja Dróg Krajowych i Autostrad z siedzibą w Warszawie Oddział w Katowicach
Meritum

Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 ustawy Pzp. Izba uznała, iż Odwołujący wykazał, iż posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, czym wypełnił materialnoprawne przesłanki dopuszczalności odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 3762/21

17.01.2022 wyrok
uwzględnione
Generalna Dyrektocja Dróg Krajowych i Autostrad z siedzibą w Warszawie Oddział w Bydgoszczy
Meritum

Nr oferty Nazwa i adres Wykonawcy Cena (PLN brutto) 1 BUDIMEX S.A. ul. Siedmiogrodzka 9, 01-204 Warszawa 473 464 350,18 2 Konsorcjum: KOBYLARNIA S.A. - Lider konsorcjum Kobylarnia, ul. Zakole 1, 86-061 Brzoza MIRBUD S.A. - Partner konsorcjum ul. Unii Europejskiej 18, 96-100 Skierniewice 425 869 442,92 3 Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia: NDI S.A. - Lider ul. Powstańców Warszawy 19, 81-718 Sopot NDI SOPOT S.A. - Partner ul....

KIO 3799/21

17.01.2022 postanowienie
odrzucone
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Lubichowo
Meritum

Uwzględniając dokumentację z przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, jak również biorąc pod uwagę oświadczenia i stanowiska stron oraz uczestnika postępowania odwoławczego, złożone w pismach procesowych, jak też podczas posiedzenia niejawnego z udziałem stron Izba stwierdziła, iż odwołanie podlega odrzuceniu na podstawie art. 528 pkt 2 i 3 ustawy Pzp. W dniu 30 listopada 2021 roku o godz....