Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

10 orzeczeń w bazie

KIO 1105/22

06.05.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Izba stwierdziła, że wobec uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu i braku zgłoszenia przystąpień, postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy P.z.p . Zgodnie z art. 522 ust. 1 in fine ustawy P.z.p., w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu...

KIO 1099/22

06.05.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Szkoła Główna Służby Pożarniczej
Meritum

oświadczenie zawarte w odpowiedzi na odwołanie należy uznać za uwzględnienie przez Zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w ww. odwołaniu. W powyższym stanie rzeczy wobec spełnienia hipotezy normy wynikającej art. 568 pkt 3) Pzp Izba zaszły podstawy do umorzenia postępowania, w związku z czym orzeczono jak w punkcie 1 postanowienia. O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono na podstawie art. 557 i art. 575 Pzp oraz § 9 ust. 1 pkt 2) lit....

KIO 1008/22

06.05.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Ministerstwo Finansów
Meritum

Zamawiający w dniu 12 kwietnia 2022 r. przekazał kopię odwołania Wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego za pośrednictwem platformy przetargowej służącej Zamawiającemu do komunikacji z Wykonawcami. Do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego nie przystąpił żaden wykonawca. Zamawiający pismem z dnia 5 maja 2022 r. poinformował Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, że uwzględnia odwołanie w części, tj....

KIO 1075/22

06.05.2022 wyrok
oddalone
Vistula-Park Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Świeciu
Meritum

Zamawiający „Vistula-Park Świecie” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w miejscowości Świecie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego - CPV: 44112240-2 pod nazwą „Wymiana podłogi sportowej w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Sienkiewicza 3 w Świeciu”. Wartość zamówienia jest niższa niż progi unijne (dowód: pismo zamawiającego z dnia 22 kwietnia 2022 roku)....

KIO 1144/22

06.05.2022 wyrok
uwzględnione
Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest dostawa laptopów dla Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. W rozdziale V pkt 15 swz zamawiający wskazał, że do oferty należy załączyć: 1)    specyfikację techniczną dostarczanego sprzętu wraz ze wskazaniem modelu (składany na potwierdzenie zgodności z cechami) - załącznik nr 1 do formularza ofertowego, 2)    deklarację zgodności CE lub normą równoważną w zakresie poświadczanego zakresu wymagań (składany na potwierdzenie zgodności z cechami) dla zaoferowanego urządze...

KIO 956/22

06.05.2022 wyrok
uwzględnione
Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu
Meritum

Odwołanie zasługiwało na częściowe uwzględnienie. Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp i skierowała sprawę na rozprawę. Ponadto Izba ustaliła, że obaj Odwołujący posiada interes we wniesieniu odwołaniu wynikający z art. 505 Pzp. Krajowa Izba Odwoławcza, działając na podstawie art. 520 ust. 1 Pzp, art. 568 pkt 1 Pzp postanowiła umorzyć postępowanie odwoławcze w sprawie o sygn....

KIO 1059/22

06.05.2022 wyrok
uwzględnione
Gmina Tyczyn
Meritum

Izba uznała, że odwołanie podlega częściowemu uwzględnieniu. Izba za nieuzasadniony uznała zarzut naruszenia art. 18 ust. 3 ustawy Pzp w zw. z art. 11 ust. 2 uznk. Zarzut ten, co potwierdził odwołujący w toku rozprawy, dotyczył dokumentów, które w ogóle nie zostały złożone przez wykonawcę ZRB w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego....

KIO 1018/22

06.05.2022 wyrok
uwzględnione
Polski Związek Szermierczy
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 Pzp, tj. istnienie po stronie odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności zamawiającego....

KIO 1048/22

06.05.2022 wyrok
oddalone
Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie Sp. z o.o.
Meritum

CZĘŚĆ VI SWZ - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY - wzór umowy (WZÓR UMOWY DLA ZADANIA 1 (2.1*), ZADANIA 2 (2.2*) § 1 Przedmiot umowy 1. Przedmiotem umowy jest usługa polegająca na zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu Miasta Stołecznego Warszawy w planowanej ilości maksymalnej 75 000 Mg, zgod- nie z opisem przedmiotu zamówienia w zakresie Zadania nr.....stanowiącym załącznik nr 1 do umowy oraz ceną określoną w ofercie stanowiącą załącznik nr 2 do umowy dla Zadania nr ... albo ceną wynikaj...

KIO 999/22

06.05.2022 wyrok
uwzględnione
Aquanet S.A.
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (dalej jako „Pzp”) w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość zamówienia przekracza progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 10 listopada 2021 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2021/S 218-575170....