Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

11 orzeczeń w bazie

KIO 1321/22

03.06.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Stołeczne Warszawa, Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta
Meritum

Zamawiający - miasto stołeczne Warszawa - Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Realizacja robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja wiaduktów drogowych nad ul. Paryską w Warszawie”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 3 maja 2022r., pod numerem 2022/S 086-231590....

KIO 1340/22

03.06.2022 wyrok
oddalone
Kopalnia Soli "Wieliczka" Spółka Akcyjna
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (dalej jako „Pzp”) w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość zamówienia przekracza progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 25 lutego 2022 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2022/S 040-100908....

KIO 1295/22

03.06.2022 wyrok
oddalone
Gmina Miasto Oleśnica
Meritum

odwołanie nie zasługiwało na uwzględnienie. Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp i skierowała sprawę na rozprawę. Izba ustaliła: Zamawiający w dniu 11 maja 2022r. odrzucił ofertę Odwołującego „ na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 2 ppkt. b oraz pkt. 12 Pzp, bowiem Wykonawca nie udokumentował spełniania warunku udziału w postępowaniu zgodnie z rozdz. XII ust. 3 pkt. ppkt b SWZ tj....

KIO 1327/22

03.06.2022 postanowienie
zwrócone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

treść ogłoszenia o zamówieniu w pkt 2.14 zawiera informację o stanie faktycznym niezgodnym ze stanem rzeczywistym. Dla zamówień sektorowych poniżej progów unijnych nie znajdują zastosowania przepisy ustawy PZP, co wynika wyraźnie z treści art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy PZP. W konsekwencji przepisów ustawy PZP nie stosuje się do prowadzenia postępowań o udzielenie zamówienia sektorowego, którego wartość jest poniżej progów unijnych, a wykonawcom nie przysługują środki ochrony prawnej na czynności i z...

KIO 1362/22

03.06.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji działający w imieniu i na rzecz miasta Radom

KIO 1402/22

03.06.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Polanica-Zdrój
Meritum

Zamawiający - Gmina Polanica-Zdrój prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie podstawowym pn. „Budowa przedszkola miejskiego z oddziałem żłobka w Polanicy-Zdroju wraz z ekoogrodem”. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021r., poz. 1129), zwanej dalej: „ustawa Pzp”....

KIO 1338/22

03.06.2022 wyrok
uwzględnione
Gmina Miejska Bolesławiec
Meritum

Zgodnie z pkt. 2.1 2 str. 25 tiret czwarte (Oprawy oświetleniowe drogowe) STWiOR (specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót) „Oprawa wyposażona w rozdzielne od układu zasilania dodatkowe zabezpieczenie do 10 kV- 10 kA (SPD) chroniące przed skokami napięcia z sygnalizacją prawidłowego działania”. Zgodnie z pkt. 2.1 2 str....

KIO 1364/22

03.06.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

KIO 1298/22

03.06.2022 wyrok
oddalone
Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy
Meritum

Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 ustawy PZP. Ponadto Izba ustaliła, że Odwołujący posiada interes we wniesieniu odwołania wynikający z art. 505 ustawy PZP. Izba postanowiła dopuścić do postępowania odwoławczego wykonawcę ZARYS International Group Sp. z o. o. Sp. k., zgłaszającego przystąpienie po stronie Zamawiającego....

KIO 1344/22

03.06.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii
Meritum

Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu (dalej: „Zamawiający”) prowadzi, w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie ustawy Prawo zamówień publicznych (dalej: „ustawa Pzp”), postępowanie o udzielenie zamówienia pn. „Budowa szpitala onkologicznego we Wrocławiu”, numer referencyjny: ZP/PN/41/22/RN/AW. Wartość zamówienia przekracza progi unijne, o jakich stanowi art. 3 ustawy Pzp....