Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

KIO 1865/22

27.07.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Uniwersytecki Szpital Kliniczny
Meritum

Zamawiający: Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu prowadzi postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest Wykonanie przeglądu i konserwacji sprzętu medycznego znajdującego się na wyposażeniu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Numer referencyjny: DZP/2-23/233/45/2022. Ogłoszenie o zamówieniu: Dz.U.U.E nr 2022/S 073-195693 z dnia 13.04.2022 r. Odwołujący: Informer Med sp. z o.o....

KIO 1769/22

27.07.2022 wyrok
oddalone
Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o.
Meritum

Pismem z dnia 23 czerwca 2022 r. zamawiający poinformował o odrzuceniu oferty odwołującego na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 1. Parametr minimalnej wydajności linii technologicznej, wymóg uzyskania frakcji mniejszej niż 60 mm, wewnętrzny docisk hydrauliczny Uzasadniając zaistnienie ww....

KIO 1844/22

27.07.2022 postanowienie
odrzucone
Gmina Czosnów
Meritum

Odwołanie podlegało odrzuceniu na podstawie art. 528 pkt 1 NPzp, gdyż w sprawie nie mają zastosowania przepisy ustawy. Izba w tym zakresie podzieliła wniosek i argumentację Przystępującego z przystąpienia. Jednocześnie, zgodnie z art. 505 ust. 1 NPzp - Środki ochrony prawnej określone w niniejszym dziale przysługują wykonawcy, uczestnikowi konkursu oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia lub nagrody w konkursie oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku narus...

KIO 1820/22

27.07.2022 wyrok
oddalone
Skarb Państwa – 26 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Zegrzu
Meritum

W dniu 4 maja 2022 roku zostało zamieszczone ogłoszenie o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 2022/BZP 00144466/01. Wartość zamówienia nie przekracza równowartości kwoty określonej w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ust. 3 ustawy P.z.p. W dniu 20 maja 2022 roku doszło do otwarcia ofert. Kosztorys ofertowy budowlany złożony przez odwołującego został sporządzony w oparciu o różne ceny jednostkowe dla tych samych robót....

KIO 1912/22

27.07.2022 wyrok
uwzględnione
GMINA DĘBNO
Meritum

Odwołanie nie zawiera braków formalnych. Wpis w prawidłowej wysokości został wniesiony w ustawowym terminie. Nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, o których mowa w art. 528 ustawy Pzp. Izba oddaliła wniosek Zamawiającego o odrzucenie odwołania na podstawie art. 528 pkt 2 Pzp. Przepis ten stanowi, że Izba odrzuca odwołanie, jeżeli stwierdzi, że odwołanie zostało wniesione przez podmiot nieuprawniony....

KIO 1828/22

27.07.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Meritum

Odwołujący, tj. T-Mobile Polska S.A. z siedzibą w Warszawie, w dniu 26 lipca 2022 r. (pismem z tej samej daty), tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 11 lipca 2022 r. w postępowaniu o udzielenie zamówienia na „Zakup usługi telekomunikacyjnej transmisji danych przez dwa łącza xWDM na okres 24 miesięcy". Ze względu na fakt, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy, jego cofnięcie, zgodnie z art....