Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

13 orzeczeń w bazie

KIO 2180/22

30.08.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Uniwersytet Ekonomiczny
Meritum

W dniu 21 sierpnia 2022 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie wykonawcy - Re-Bau spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie (dalej jako „Odwołujący”) - na czynność podjętą przez zamawiającego - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (dalej jako „Zamawiający”) - w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą „Budowa budynku Centrum Obsługi Studenta UEK w miejscu istniejącego Pawilonu D przeznaczonego do rozbiórki” - treść dokumentów zamówienia. W...

KIO/W 28/22

30.08.2022 postanowienie w sprawie wniosku o uchylenie zakazu zawarcia umowy
umorzone
Gmina Markusy
Meritum

Zamawiający - Gmina Markusy - prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym bez negocjacji na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. 2021 r., poz. 1129 z późn. zm. – dalej „ustawa pzp”), na „Dowóz dzieci do szkół w gminie Markusy w roku szkolnym 2022/2023.”, nr sprawy PRG.271.2.2022....

KIO 2181/22

30.08.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika
Meritum

niestawiennictwo na posiedzeniu przed Izbą Przystępującego, mimo prawidłowego zawiadomienia o terminie posiedzenia, należy uznać za rezygnację z uprawnień do reprezentowania swoich interesów, tożsamą z niezłożeniem sprzeciwu co do uwzględnienia odwołania. Należało bowiem uznać, że wyznaczona do rozpoznania sprawy rozprawa i poprzedzające ją posiedzenie z udziałem stron to ta faza postępowania odwoławczego, w której następuje koncentracja czynności, wniosków i oświadczeń stron oraz uczestników po...

KIO 2115/22

30.08.2022 wyrok
oddalone
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, o której mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 2124/22

30.08.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Główny Inspektorat Sanitarny
Meritum

Główny Inspektorat Sanitarny w Warszawie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z 11 września 2019 roku - Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm. - dalej: „Pzp”) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego którego przedmiotem jest zapewnienie specjalistycznych zasobów ludzkich z branży IT, numer referencyjny: 11/2022. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 13 lipca 2022 r....

KIO 2206/22

30.08.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 1 ustawy Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w ter...

KIO 2075/22

30.08.2022 wyrok
oddalone
Gmina Miasto Zakopane
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał posiadanie legitymacji uprawniającej do wniesienia odwołania, stosownie do dyspozycji art. 505 ust. 1 Pzp. Izba stwierdziła na posiedzeniu skuteczność przystąpienia Konsorcjum MAXTO do postępowania odwoławczego w niniejszej sprawie po stronie Zamawiającego, tj. zgodnie z wymogami art. 525 ust. 1- 3 Pzp. Izba umorzyła postępowanie w zakresie następujących zarzutów: Zarzut nr 1 odwołania, tj....

KIO 2114/22

30.08.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
PGE Energia Odnawialna S.A.
Meritum

Odwołujący, tj. IMPEL S.A. z siedzibą we Wrocławiu, w dniu 26 sierpnia 2022 r., tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 12 sierpnia 2021 r. wobec czynności Zamawiającego PGE Energia Odnawialna S.A. z siedzibą w Warszawie, w postępowaniu pn.: „Usługi porządkowe i pielęgnacja zieleni w Centrali i Oddziałach (w 5 częściach).”, nr postępowania: POST/EOD/EOD/BM/00201/2022....