Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

22 orzeczeń w bazie

KIO 2899/22

15.11.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Miasto Oleśnica – Zakład Budynków Komunalnych
Meritum

Gmina Miasto Oleśnica - Zakład Budynków Komunalnych w Oleśnicy, (dalej: „Zamawiający” ), prowadzi w trybie podstawowym postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn . „Utrzymanie czystości wewnątrz budynków mieszkalnych, mieszkalno - usługowych oraz na terenach zewnętrznych i placach zabaw zarządzanych przez Zakład Budynków Komunalnych w Oleśnicy przez okres od 06.11.2022r. do 31.08.2023r.”, numer referencyjny: MT.481.21.2022....

KIO 2868/22

15.11.2022 wyrok
oddalone
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał posiadanie legitymacji uprawniającej do wniesienia odwołania, stosownie do dyspozycji art. 505 ust. 1 Pzp. Izba uznała, że wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie - Konsorcjum: WATERWORLD S. G., WATERWORLD M. G. Sp. k. z siedzibą w Warszawie skutecznie przystąpili do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego, wypełniając przesłanki określone w art. 525 ust. 1-3 Pzp....

KIO 2857/22

15.11.2022 wyrok
uwzględnione
Dom Pomocy Społecznej „Polanki”
Meritum

Odwołanie nie zawiera braków formalnych. Wpis w prawidłowej wysokości został wniesiony w ustawowym terminie. Nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, o których mowa w art. 528 Pzp. Wykazując swoje uprawnienie do skorzystania ze środków ochrony prawnej Odwołujący wskazał m.in., że jest Wykonawcą ubiegającym się o udzielenie niniejszego zamówienia, którego oferta sklasyfikowana została jako druga w rankingu i ma możliwość uzyskania przedmiotowego zamówienia. W...

KIO 2869/22

15.11.2022 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Zdroje"
Meritum

Izba uznała, że odwołanie podlega częściowemu uwzględnieniu, tj. w zakresie zarzutu naruszenia przepisów art. 226 ust. 1 pkt 8 w zw. z art. 224 ust. 6 ustawy Pzp. W przypadku wezwania wykonawcy do udzielenia wyjaśnień ceny na podstawie art. 224 ust. 1 - 2 ustawy Pzp wykonawca obowiązany jest do przedstawienia rzetelnych i wystarczająco konkretnych wyjaśnień, popartych dowodami....

KIO 2864/22

15.11.2022 wyrok
oddalone
Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi
Meritum

Z art. 505 ust. 1 pzp wynika, że legitymacja do wniesienia odwołania przysługuje wykonawcy, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. W ocenie Izby Odwołujący, który złożył ofertę w postępowaniu prowadzonym przez Zamawiającego wykazał, że ma taki interes, a ponadto, że w związku z odrzuceniem jego oferty może ponieść szkodę, gdyż w przeciwnym razie mógłby uzyskać przedmiotowe zamówienie. Izba u...

KIO 2952/22

15.11.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zarząd Dróg i Mostów
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego na bieżące utrzymanie i konserwację urządzeń ulicznych sygnalizacji świetlnych oraz innych urządzeń elektrycznych, elektronicznych oraz telekomunikacyjnych związanych z infrastrukturą drogową na terenie miasta Lublin, podzielone na dwie części. Numer referencyjny: ZP-PS.221.1.39.2022. Numer ogłoszenia w Dz. Urz. U.E. 2022/S 209-596549 w dniu 28.10.2022 rok....

KIO/W 37/22

15.11.2022 postanowienie w sprawie wniosku o uchylenie zakazu zawarcia umowy
odmowa uchylenia zakazu
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie
Meritum

Zgodnie z art. 577 Pzp w przypadku wniesienia odwołania zamawiający nie może zawrzeć umowy do czasu ogłoszenia przez Izbę wyroku lub postanowienia kończącego postępowanie odwoławcze. Stosownie do 578 ust. 1 Pzp, zamawiający może złożyć do Krajowej Izby Odwoławczej wniosek o uchylenie zakazu zawarcia umowy. Przesłanki pozwalające na uchylenie ww. zakazu określone zostały w art. 578 ust....

KIO 2828/22

15.11.2022 wyrok
oddalone
Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku
Meritum

Art. 8 ust. 1 Pzp stanowi, że Do czynności podejmowanych przez zamawiającego, wykonawców oraz uczestników konkursu w postępowaniu o udzielenie zamówienia i konkursie oraz do umów w sprawach zamówień publicznych stosuje się przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. z 2020 r. poz. 1740 i 2320), jeżeli przepisy ustawy nie stanowią inaczej. Art....

KIO 2934/22

15.11.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Miasto Szczecin – Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego
Meritum

Gmina Miasto Szczecin - Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie, (dalej: „Zamawiający” ), prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn . „Utrzymanie czystości na terenie centrum Gminy Miasta Szczecin”, numer referencyjny: DZP/48/PN/2022. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 28 października 2022 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod nr 2022/S 209-596758....