Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

KIO 2928/22

21.11.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Katowickie Centrum Onkologii
Meritum

Zamawiający uwzględnił zarzuty przedstawione w odwołaniu w całości. Do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego nie zgłosił przystąpienia żaden wykonawca. W konsekwencji Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 3000/22

21.11.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Miasto Zgierz
Meritum

Zamawiający Gmina Miasto Zgierz prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Miasto Zgierz. Ogłoszenie o zamówieniu ukazało się 30 września 2022 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2022/S 189-534418. Jak wskazał Odwołujący Remondis sp....

KIO 2875/22|KIO 2891/22

21.11.2022 wyrok
oddalone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Izba nie stwierdziła podstaw do odrzucenia żadnego z odwołań w związku z tym, iż nie została spełniona żadna z negatywnych przesłanek uregulowana w art. 528 ustawy PZP, która uniemożliwiałaby merytoryczne rozpoznanie obydwu odwołań. Izba nie uwzględniła wniosku Zamawiającego złożonego w trybie art. 528 ust. 3 ustawy PZP w zw. z art. 515 ust....

KIO 2927/22

21.11.2022 wyrok
oddalone
Jednostka Wojskowa nr 6021
Meritum

Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia przez niego szkody z uwagi na kwestionowane czynności zamawiającego. Ponadto Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Odnosząc się do zarzutów dotyczących § 1 ust....

KIO 2969/22

21.11.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Copernicus Podmiot Leczniczy Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 2963/22

21.11.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
"ZAKŁAD ODZYSKU I SKŁADOWANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH" W LEŚNIE GÓRNYM
Meritum

Zamawiający „Zakład Odzysku i Składowania Odpadów Komunalnych” w Leśnie Górnym prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest: „Wykonanie instalacji systemu sygnalizacji przeciwpożarowej (SSP) na terenie ZOiSOK w Leśnie Górnym”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 3 października 2022 roku w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 2022/BZP 00375041. 8 listopada 2022 roku Odwołujący P. O....

KIO 2931/22

21.11.2022 wyrok
uwzględnione
Gmina Czarna
Meritum

Zgodnie z SWZ przedmiotem zamówienia w ramach Postępowania jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych na terenie gminy Czarna, zgodnie z obowiązującym w czasie trwania umowy Regulaminem w sprawie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Czarna - Uchwała nr XVI/113/2019 Rady Gminy Czarna z dnia 30.09.2019 r....

KIO 2957/22

21.11.2022 wyrok
oddalone
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 Pzp, tj. istnienie po stronie odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności zamawiającego....