Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

14 orzeczeń w bazie

KIO 2956/22

25.11.2022 wyrok
oddalone
Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. W szczególności Izba nie podzieliła stanowiska przystępującego, zaprezentowanego w piśmie procesowym z 22 listopada 2022 r., że podlega ono odrzuceniu na podstawie art. 528 pkt 3 ustawy Pzp. Konsorcjum CGI, uzasadniając złożony wniosek argumentowało, że 5 listopada 2021    r....

KIO 2938/22

25.11.2022 wyrok
oddalone
Gmina Gierałtowice
Meritum

Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 ustawy PZP. Ponadto Izba ustaliła, że Odwołujący posiada interes we wniesieniu odwołania wynikający z art. 505 ustawy PZP. Izba postanowiła dopuścić do udziału w postępowaniu odwoławczym wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Konsorcjum firm w składzie: L. T....

KIO 2922/22

25.11.2022 wyrok
uwzględnione
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego dotyczy prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego zamówienia na roboty budowlane pn. „Budowa budynku Centrum Obsługi Studenta UEK w miejscu istniejącego Pawilonu D przeznaczonego do rozbiórki”, w systemie „zaprojektuj i buduj”. Ogłoszenie o zamówieniu opublikowano w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod poz. 436165-2022 w dniu 10 sierpnia 2022 roku. Izba nie stwierdziła podstaw do odrzucenia odwołania w myśl art....

KIO 2999/22

25.11.2022 wyrok
oddalone
Sąd Apelacyjny w Warszawie
Meritum

W odwołaniu wykonawca bezpieczne.it Sp. z o.o. wskazał w jego punkcie 4 na naruszenie następujących przepisów ustawy Pzp: 1)    art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP w zw. z art. 16 pkt 1 i 2 w zw. z art. 253 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp podnosząc zarzut niezasadnego odrzucenie oferty Odwołującego podczas gdy oferta Odwołującego jest zgodna z SWZ....

KIO 2939/22

25.11.2022 wyrok
oddalone
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, o której mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO/KD 31/22

25.11.2022 uchwała
oddalone
Instytut Pamięci Narodowej - Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu
Meritum

to czy projekt „Niezwyciężeni. Czas próby” faktycznie miał obejmować dwa, a nie jeden film, pozostaje bez znaczenia w kontekście zarzutu, iż sam udział w realizacji produkcji, nie był wystarczający do wykazania wymaganego doświadczenia. Tym samym, to ocena charakteru czynności związanych z produkcją, czy to jednego, czy też dwóch filmów, miała wpływ na spełnienie warunku postawionego w konkursie....

KIO 2998/22

25.11.2022 wyrok
uwzględnione
Gmina Gromadka
Meritum

Odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał posiadanie legitymacji uprawniającej do wniesienia odwołania, stosownie do dyspozycji art. 505 ust. 1 Pzp. Izba uznała, że wykonawca, A. K. prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Firma Handlowo Usługowa ARTEM A. K. z siedzibą w Borkowie Kościelnym skutecznie przystąpił do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego, wypełniając przesłanki określone w art. 525 ust. 1-3 Pzp....

KIO 2989/22

25.11.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Miasto Mława reprezentowane przez Burmistrza Miasta Mława
Meritum

odwołanie zostało skutecznie wycofane przed otwarciem rozprawy i postanowiła umorzyć postępowanie odwoławcze oraz nakazać dokonanie zwrotu na rzecz Odwołującego 90% uiszczonego wpisu od odwołania. Powyższe powoduje zakończenie postępowania odwoławczego bez merytorycznego rozpoznania zarzutów odwołania. W tym stanie rzeczy Izba na podstawie art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, umorzyła postępowanie odwoławcze orzekając w formie postanowienia, zgodnie z art. 568 pkt 1 ustawy Pzp....

KIO/W 38/22

25.11.2022 postanowienie w sprawie wniosku o uchylenie zakazu zawarcia umowy
uchylenie zakazu
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Meritum

mając na uwadze powyższe stanowisko, Zamawiający wykazał spełnienie przesłanek określonych art. 578 ust. 2 pkt 1 ustawy Pzp, których to wykazanie jest niezbędne, aby Izba mogła uchylić zakaz zawarcia umowy do czasu ogłoszenia przez Izbę wyroku lub postanowienia kończącego postępowanie odwoławcze....