Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

17 orzeczeń w bazie

KIO 122/23

30.01.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Skarb Państwa – Ministra Rodziny i Polityki Społecznej
Meritum

W dniu 16 stycznia 2023 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia W.S., prowadzącej działalność gospodarczą pod nazwą W.S. Lingua Lab, oraz M.D., prowadzącej działalność gospodarczą pod nazwą M.D. Lingua Lab, (dalej jako „Odwołujący”) w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą „Świadczenie usług w zakresie tłumaczeń pisemnych na rzecz Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej”, prowadzonym przez Skar...

KIO 149/23

30.01.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Wrocław we Wrocławiu.
Meritum

Zamawiający – Gmina Wrocław we Wrocławiu w imieniu i na rzecz której działają Wrocławskie Inwestycje Sp. z o.o. we Wrocławiu – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 2 ustawy ‎ Pzp pn.: 04560 „Budowa dróg dla rowerów w ciągu ul. Dubois”, nr postępowania: ZP/47/TP/2022. Ogłoszenie zostało opublikowane w dniu 28 października 2022 r. w Biuletynie Zamówień Publicznych pod nr 2022/BZP 00415201 ....

KIO 125/23

30.01.2023 postanowienie
umorzone
Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy
Meritum

Zgodnie z art. 520 Pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. Stosownie do art. 568 pkt 1 Pzp w przypadku cofnięcia odwołania Izba umarza postępowanie odwoławcze w formie postanowienia. Mając powyższe na uwadze Izba postanowiła jak w pkt 1 sentencji. Zgodnie z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 123/23

30.01.2023 wyrok
oddalone
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Meritum

Izba doszła do przekonania, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp i skierowała odwołanie na rozprawę. Izba uznała, że odwołujący wykazał, że posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy, czym wypełnił materialnoprawne przesłanki dopuszczalności odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 Pzp....

KIO 189/23

30.01.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Wałcz
Meritum

Zamawiający – Gmina Wałcz w Wałczu – prowadzi postępowanie w trybie podstawowym art. 275 pkt 2 Pzp, pn.: „Modernizacja dróg we wsiach Szwecja, Dobino, Dzikowo, Łąki, Chwiram kolonia Probostwo.”, sygnatura postępowania: GK.ZP.271.22.2022. Ogłoszenie o zamówieniu zamieszczono w Biuletynie Zamówień Publicznych o nr 2022/BZP 00449003/01 z dnia 21 listopada 2022 r. W dniu 23 stycznia 2023 r. wykonawca POL-DRÓG DRAWSKO POMORSKIE S.A....

KIO 172/23

30.01.2023 postanowienie
umorzone
Zakład Karny w Dębicy
Meritum

Przed terminem wyznaczonym za rozpoznanie sprawy, tj. w dniu 27 stycznia 2023 roku, zamawiający złożył pisemną odpowiedź na odwołanie, w której oświadczył, iż uwzględnia odwołanie w części. Odwołujący pismem procesowym z dnia 30 stycznia 2023 r. cofnął zarzuty w części nieuwzględnionej przez zamawiającego . Krajowa Izba Odwoławcza na podstawie art. 568 pkt 3 ustawy Pzp umorzyła postępowanie odwoławcze, orzekając w formie postanowienia na podstawie art. 553 zd....

KIO 115/23

30.01.2023 wyrok
oddalone
Telewizja Polska S.A.
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, o której mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 112/23

30.01.2023 wyrok
oddalone
Gmina Miasta Toruń
Meritum

Postępowanie odwoławcze w zakresie zarzutów dotyczących sektora IX i X podlegało umorzeniu na podstawie art. 568 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zgodnie z art. 568 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, Izba umarza postępowanie odwoławcze w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne. Zamawiający wniósł o umorzenie postępowania odwoławczego na podstawie art....

KIO 176/23

30.01.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Twardogóra
Meritum

Izba zważyła, że wobec uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów ‎ podniesionych w odwołaniu i braku zgłoszenia przystąpień po stronie zamawiającego ‎ postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 1 PZP. Przepis ‎ ten stanowi w zdaniu pierwszym, że w przypadku uwzględnienia przez Zamawiającego ‎ w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie ‎ odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania ‎ od...

KIO 132/23

30.01.2023 postanowienie
umorzone
Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 3 Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca albo wykonawca, który przyst...