Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

KIO 681/23

23.03.2023 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa - Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Uwzględniając oświadczenie Odwołującego z dnia 22 marca 2023 r. o cofnięciu wniesionego odwołania, Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 oraz art. 553 zdanie drugie ustawy Pzp, umorzyła postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt 3 lit.a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia ‎ 30 grudnia 2020 r....

KIO 682/23

23.03.2023 wyrok
oddalone
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego ­ Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej z siedzibą w Lublinie
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Rozpoznając zarzut naruszenia art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. b) Pzp oraz art. 128 ust. 4 Pzp - zaniechanie odrzucenia oferty wykonawcy Max-Bud G. P. i dokonanie wyboru tej oferty jako najkorzystniejszej, bez ewentualnego uprzedniego wezwania do wyjaśnień co do potwierdzenia warunków udziału w postępowaniu w zakresie posiadania zdolności technicznej lub zawodowej, Izba miała na uwadze brzmienie postanowienia rozdziału IX ust. 1 pkt 1.4. lit....

KIO 673/23

23.03.2023 wyrok
oddalone
Miasto i Gmina Olsztyn, Gmina Przyrów oraz Gmina Dąbrowa Zielona, w imieniu których działa Miasto i Gmina Olsztyn
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż instalacji odnawialnych źródeł energii w ramach realizacji projektu „Zielona Jura – wzrost wykorzystania OZE w gminach Olsztyn, Przyrów, Dąbrowa Zielona”. Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 części. Niniejsze postępowanie odwoławcze dotyczy części I, której przedmiotem jest dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych oraz kolektorów słonecznych....

KIO 709/23

23.03.2023 postanowienie
umorzone
Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 3 pzp 3. w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca albo wykonawca, który prz...

KIO 666/23

23.03.2023 postanowienie
umorzone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Izba ustaliła, że w dniu 13 marca 2023 r. do postępowania odwoławczego po stronie Odwołującego zgłosili skuteczne przystąpienie wykonawcy: Multiconsult Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz Voessing Polska sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy. W dniu 21 marca 2023 r....

KIO 689/23

23.03.2023 postanowienie
umorzone
Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych Zakład Budżetowy w Tychach
Meritum

Zamawiający – Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych Zakład Budżetowy w Tychach prowadzi postępowanie w przedmiocie zamówienia publicznego na „termomodernizację ‎ i modernizację Teatru Małego w Tychach wraz z przebudową strefy wejściowej do budynku ‎ i zagospodarowaniem terenu”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych z dnia 17 października 2022 r., pod numerem 2022/BZP 00396324/01. W dniu 13 marca 2023 r....

KIO 684/23

23.03.2023 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gminę Lubaczów
Meritum

Gmina Lubaczów ul. Jasna 1, 37-600 Lubaczów prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym na wykonanie zadania pn: „Przebudowa i budowa infrastruktury drogowej i wodnokanalizacyjnej na terenie Gminy Lubaczów” w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych - edycja druga, z podziałem na dwie części: w zakresie Część nr 1 — Przebudowa i remont infrastruktury drogowej na terenie Gminy Lubaczów; Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w...