Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

18 orzeczeń w bazie

KIO 1039/23

20.04.2023 postanowienie
umorzone
Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy
Meritum

W dniu 12 kwietnia 2023 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie wykonawcy „Margot Medical” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Jastrzębiu (dalej jako „Odwołujący”) w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą „Dostawa sprzętu medycznego”, prowadzonym przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy z siedzibą w Bydgoszczy (dalej jako „Zamawiający”) . Odwołujący zarzucił „naruszenie art....

KIO 919/23 | KIO 992/23

20.04.2023 postanowienie
umorzone
Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.
Meritum

postanowienia z dnia 20 kwietnia 2023 r. w sprawie o sygn. akt: KIO 919/23, KIO 992/23 Zamawiający – Spółka Restrukturyzacji Kopalń S. A. ul. Strzelców Bytomskich 207, 41-914 Bytom, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „ Świadczenie obsługi prawnej dla Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. ”, podzielone na części, o ogłoszeniu o zamówieniu publicznym opublikowanym w dniu 18 stycznia 2023 r....

KIO 934/23

20.04.2023 wyrok
uwzględnione
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej jako „Pzp”) w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość zamówienia przekracza progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 1 lutego 2023 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2023/S 023-063979....

KIO 958/23

20.04.2023 wyrok
oddalone
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Meritum

Izba nie dopatrzyła się zaistnienia przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Ustawy. Izba uznała również, że Odwołujący wykazał interes w uzyskaniu zamówienia i możliwość poniesienia szkody jako przesłanki materialnoprawnej dopuszczalności odwołania z art. 505 ust. 1 Ustawy. Mając na uwadze zebrany w sprawie materiał dowodowy oraz stanowiska stron Izba oddaliła odwołanie....

KIO 869/23

20.04.2023 wyrok
oddalone
Sąd Okręgowy
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest dostawa materiałów eksploatacyjnych do drukarek, kserokopiarek i urządzeń wielofunkcyjnych dla Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze oraz Sądów Rejonowych w Kamiennej Górze, Lwówku Śląskim i Lubaniu. Zgodnie z pkt VIII.3 lit. f) specyfikacji warunków zamówienia, dalej „SWZ”, wraz z ofertą wykonawca zobowiązany jest złożyć m.in....

KIO 886/23

20.04.2023 wyrok
uwzględnione
Gmina Miasto Włocławek
Meritum

Art. 16 ustawy Pzp stanowi, że Zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób: 1)    zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców; 2)    przejrzysty; 3)    proporcjonalny. Art. 128 ust. 1 Pzp stanowi, że Jeżeli wykonawca nie złożył oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust....

KIO 953/23

20.04.2023 postanowienie
umorzone
45 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Wędrzynie
Meritum

Zamawiający: 45 Wojskowy Oddział Gospodarczym w Wędrzynie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem są którego przedmiotem są: „Usługi naprawy sprzętu informatycznego, peryferyjnego oraz sprzętu powszechnego użytku, nr sprawy: 17/TP/2023, ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 2023/BZP 00098492/01 Odwołujący: Anna Soldak prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Printing Solutions and Service PRINTSOL ANN...

KIO 981/23

20.04.2023 wyrok
uwzględnione
Miasto Ruda Śląska, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Do rozpoznania zarzutów w odwołaniu zastosowanie znajdowały przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r., poz. 1710 z późn. zm.), obowiązującej w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, zwana dalej Ustawą. Odwołanie nie podlegało odrzuceniu....

KIO 937/23

20.04.2023 wyrok
oddalone
Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Północne Mazowsze Sp. z o.o.
Meritum

Odwołanie złożono w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Świadczenie usług Inwestora Zastępczego nad realizacją wielorodzinnych budynków mieszkalnych realizowanych przez Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową Północne Mazowsze sp. z o.o. z siedzibą w Ciechanowie”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2022/S 218-623477, dnia 11.11.2022 r....

KIO 976/23

20.04.2023 wyrok
uwzględnione
Gmina Miejska Głogów
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego....