Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 1200/23 | KIO 1224/23

18.05.2023 wyrok
oddalone
PGE Dystrybucja spółka akcyjna
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołań, wynikających z art. 528 Pzp. Tym samym Izba oddaliła wniosek Zamawiającego o odrzucenie odwołania KIO 1224/23. O ile Zamawiający słusznie podniósł, że Odwołujący Ericsson mógł postawić zarzuty przeciwko ofercie Nokii, to nie można pominąć, że w takiej sytuacji Odwołujący Ericsson byłby zmuszony podjąć działania zmierzające ‎ do przełamania zastrzeżonej przez Nokię tajemnicy przedsiębiorstw...

KIO 1260/23

18.05.2023 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Kazimierza Wielka
Meritum

Gmina Kazimierza Wielka (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z 11 września 2019 roku - Prawo zamówień publicznych (dalej: „Pzp”) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, pn.: Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Kazimierza Wielka, nr referencyjny: ZP.271.5.2023. Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone 10 marca 2023 r. w Biuletynie Zamówień Publicznych, numer: 2023/BZP 00129474....

KIO 1247/23

18.05.2023 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Specjalistyczny Nr I w Bytomiu
Meritum

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Specjalistyczny Nr I w Bytomiu ( dalej: „Zamawiający”) prowadzi na podstawie ustawy z 11 września 2019 roku - Prawo zamówień publicznych (dalej: „Pzp”) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na usługi społeczne w trybie podstawowym z możliwością negocjacji o wartości zamówienia poniżej progów unijnych pn....

KIO 1267/23

18.05.2023 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Rewal
Meritum

Zgodnie z art. 520 ustawy pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy (ust. 1). Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (ust. 2). Odwołujący skorzystał z przysługującego mu uprawnienia i skutecznie wycofał uprzednio wniesione odwołanie, co nastąpiło przed otwarciem posiedzenia w tej sprawie odwoławczej. Z tych względów – działając na podstawie art....

KIO/KD 10/23

18.05.2023 uchwała
oddalone
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Meritum

W ocenie Izby zastrzeżenia Zamawiającego nie zasługują na uwzględnienie. Ustalenia faktyczne poczynione przez Prezesa UZP Izba uznała za prawidłowe i przyjmuje je jako własne. Odnosząc się do stwierdzonych naruszeń przepisów ustawy Pzp, Izba również podziela stanowisko Prezesa UZP. Uzupełniająco Izba wskazuje, że unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 ust. 6 ustawy Pzp wymaga wykazania, iż nie ma możliwości zawarcia umowy niepodlegającej unieważnieniu....

KIO 1233/23

18.05.2023 wyrok
oddalone
Regionalny Szpital w Kołobrzegu
Meritum

Izba stwierdziła, że zgłoszone przystąpienie spełnia wymogi formalne określone w art. 525 ust. 1 – 3 ustawy. Izba nie dopatrzyła się przesłanek odrzucenia odwołania, o których mowa w art. 528 ustawy. Izba oceniła, że odwołujący wykazał przesłankę materialnoprawną dopuszczalności odwołania, o której mowa w art. 505 ust. 1 ustawy. Zarzuty naruszenia przez zamawiającego art. 135 ust. 2 ustawy w zw. z art. 5, art. 29a i art....

KIO 1254/23

18.05.2023 wyrok
oddalone
Gmina Olsztyn
Meritum

W formularzu ofertowym przystępujący zawarł: 6. Oświadczenia wykonawcy w zakresie podwykonawstwa: 1) Oświadczam, że zamierzamy zlecić osobom trzecim podwykonawstwo części zamówienia: 3) TAK 2) Jeżeli zaznaczono TAK i o ile jest to wiadome, proszę podać wykaz proponowanych podwykonawców: Zakresu robót objętych przedmiotem zamówienia, który Wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcy / podwykonawcom Procentowy udział lub wartość część zamówienia, jaka zostanie powierzona podwykonawcy / podwykonawcom...

KIO 1263/23

18.05.2023 postanowienie
umorzone
Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 2 Pzp jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez zamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu....