Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

22 orzeczeń w bazie

KIO 1519/23

13.06.2023 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy
Meritum

Odwołujący wykazał interes w uzyskaniu zamówienia i możliwość poniesienia szkody jako przesłanki materialnoprawnej dopuszczalności odwołania z art. 505 ust. 1 Ustawy. W związku z uwzględnieniem przed rozprawą przez Zamawiającego części zarzutów odwołania oraz złożeniem przez Odwołującego zgodnie z art....

KIO 1532/23

13.06.2023 postanowienie
umorzone
Miasto Stołeczne Warszawa
Meritum

Zamawiający – prowadzi postępowania o udzielanie zamówienia publicznego, prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Planowanie i zakup powierzchni na nośnikach outdoorowych typu Citylight, usytuowanych na przystankach komunikacji miejskiej oraz w przestrzeni miejskiej dla prowadzenia kampanii informacyjnych miasta”, ‎ nr postępowania ZP/JŻE/271/III-38/23, część I (dalej: „Postępowanie”)....

KIO 1596/23

13.06.2023 postanowienie
umorzone
Enea Elektrownia Połaniec Spółka akcyjna w Połańcu
Meritum

Izba stwierdziła, że wobec uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu i braku zgłoszenia przystąpień, postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy P.z.p . Zgodnie z art. 522 ust. 1 in fine ustawy P.z.p., w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu...

KIO 1557/23

13.06.2023 postanowienie
umorzone
Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 6 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Meritum

unieważnienie przez Zamawiającego w dniu 9 czerwca 2023 roku czynności wyboru oferty najkorzystniejszej powoduje, że dalsze postępowanie stało się zbędne, przestał bowiem istnieć przedmiot zaskarżenia, a w konsekwencji orzekanie przez Izbę co do czynności lub zaniechań, które utraciły swój byt, jest bezprzedmiotowe. W tym stanie rzeczy wobec spełnienia hipotezy normy wynikającej art....

KIO 1589/23

13.06.2023 postanowienie
umorzone
Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Bolesławcu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Bolesławcu
Meritum

Zamawiający – Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Bolesławcu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Bolesławcu prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą: Budowa dwóch budynków mieszkalnych, wielorodzinnych przy ulicy Zwycięstwa w Bolesławcu – II postępowanie. Ogłoszenie o przedmiotowym zamówieniu zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem ogłoszenia: 2023/BZP 00200611/01 . W dniu 5 czerwca 2023 r....

KIO 1508/23

13.06.2023 wyrok
oddalone
Gmina Tarnowskie Góry
Meritum

Odwołanie nie zawiera braków formalnych. W pis w prawidłowej wysokości został wniesiony w ustawowym terminie. N ie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, o których mowa w art. 528 Pzp. Wykazując swoje uprawnienie do skorzystania w postępowaniu ze środków ochrony prawnej, Odwołujący wskazał, że jest przedsiębiorcą prowadzącym działalność gospodarczą w zakresie robót budowlanych i złożył w przedmiotowym postępowaniu ofertę....

KIO 1520/23

13.06.2023 postanowienie
umorzone
Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Władysława Biegańskiego z siedzibą w Grudziądzu
Meritum

Zamawiający uwzględnił w całości zarzuty przedstawione w odwołaniu przed otwarciem rozprawy. Izba na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy Pzp stwierdziła, że zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania odwoławczego na posiedzeniu niejawnym i, zgodnie z przepisem art. 568 pkt 3 ustawy Pzp, orzekła jak w sentencji. O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono na podstawie art. 557 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 2 lit....

KIO 1548/23

13.06.2023 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Powiat Szydłowiecki
Meritum

Przed otwarciem rozprawy, oświadczeniem złożonym w dniu 13 czerwca 2023 r. odwołujący ‒ wykonawca Arkadis spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Czudcu ‒ cofnął odwołanie wniesione w dniu 29 maja 2023 r. w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego – Powiat Szydłowiecki ‒ którego przedmiotem jest pełnienie funkcji inspektora nadzoru dla zadania pn. Rozbudowa i przebudowa dróg powiatowych na terenie Powiatu Szydłowieckiego; numer referencyjny: RI.273.34.2023....

KIO 1535/23

13.06.2023 wyrok
uwzględnione
4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej we Wrocławiu
Meritum

Zamówienie obejmuje odbiór, transport i utylizację odpadów medycznych i innych niż medyczne powstających w wyniku działalności 4 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ we Wrocławiu oraz podległych przychodni. Zgodnie z rozdz. IV pkt 3 specyfikacji warunków zamówienia (SWZ) wykonawca zobowiązany jest do unieszkodliwiania odpadów medycznych o właściwościach zakaźnych pochodzących z obiektów 4WSKzP SPZOZ we Wrocławiu i podległych przychodni na obszarze województwa dolnośląskiego. Dopus...

KIO 1525/23

13.06.2023 postanowienie
umorzone
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Meritum

w niniejszej sprawie zaistniała podstawa do umorzenia postępowania odwoł awczego , o której mowa w art. 522 ust. 2 ustawy Pzp. Zgodnie z tym przepisem, jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez zamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, zgodnie z ż...