Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

11 orzeczeń w bazie

KIO 1782/23

05.07.2023 postanowienie
umorzone
Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu
Meritum

Zamawiający Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu (dalej: „Zamawiający”) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia pn. ”Świadczenie usług przewozu osób odwiedzających Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu na trasie Oświęcim (teren byłego obozu Auschwitz I) – Brzezinka (teren byłego obozu Auschwitz II Birkenau)”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 14 lutego 2023 r....

KIO 1826/23

05.07.2023 postanowienie
umorzone
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy
Meritum

Zamawiający – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 2 ustawy PZP, pn. : „Lekka kładka kompozytowa – na śluzie na zbiorniku Kormoran. Jako „brakujący element” w budowie ścieżki pieszo – rowerowej wokół zbiornika (LBO) – w formule „zaprojektuj i wybuduj. ” Ogłoszenie zostało opublikowane w dniu 16 maja 2023 r....

KIO 1661/23

05.07.2023 wyrok
uwzględnione
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp. Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ‎ z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia nie przekracza kwot określonych ‎ w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 1769/23

05.07.2023 postanowienie
umorzone
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie
Meritum

Odwołanie zostało wniesione w ustawowym terminie, bowiem o decyzji Zamawiającego Odwołujący dowiedział się w dniu 16 czerwca 2023 roku. Kopia odwołania została prawidłowo przekazana Zamawiającemu a Odwołujący uiścił wpis w wymaganej wysokości na rachunek UZP. Do wydania niniejszego postanowienia, w aktach sprawy nie ujawniono zgłoszenia przystąpienia po żadnej ze Stron postępowania odwoławczego....

KIO 1849/23

05.07.2023 postanowienie
umorzone
Miasto i Gmina Międzylesie
Meritum

Zamawiający – Miasto i Gmina Międzylesie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą: „Przebudowa pomieszczeń gabinetu rehabilitacji ‎ na dodatkowe pomieszczenia istniejącego żłobka dla 10 dzieci w budynku szkoły” - nr sprawy ITiG.271.8.2023. Ogłoszenie o przedmiotowym zamówieniu zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem ogłoszenia: 2023/BZP 00249251/01 w dniu 6 czerwca 2023 roku. W dniu 27 czerwca 2023 r....

KIO 1798/23

05.07.2023 postanowienie
umorzone
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ ZAKŁADÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ w NOWEJ DĘBIE
Meritum

Zamawiający – SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ ZAKŁADÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ w NOWEJ DĘBIE prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn: „ Całodobowe utrzymanie czystości, czynności pomocniczych przy pacjentach w oddziałach szpitalnych oraz usługi medyczno-opiekuńcze osobie chorej i niesamodzielnej w SPZZOZ w Nowej Dębie”, numer sprawy: SPZZOZ.NT-III.382.6.202....

KIO 1755/23

05.07.2023 wyrok
uwzględnione
Katowickie Inwestycje S.A. działające w imieniu i na rzecz Miasta Katowice
Meritum

Izba stwierdziła istnienie przesłanek materialnoprawnych do wniesienia odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy PZP. Ponadto Izba nie stwierdziła istnienia przesłanek do odrzucenia odwołania, o których mowa w art. 528 ustawy PZP. Nie nastąpiło żadne zgłoszenie przystąpienia do postępowania odwoławczego. Izba dokonała ustaleń faktycznych w oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, tj....

KIO 1784/23

05.07.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Tauron Dystrybucja S.A.
Meritum

Zamawiający Tauron Dystrybucja S.A. prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest: „ 132 Wykonanie usługi serwisowej wycinki drzew, krzewów, podrostów i gałęzi w pasie czynnych linii elektroenergetycznych SN i WN na obszarze działania TAURON Dystrybucja S.A....

KIO 1726/23

05.07.2023 wyrok
oddalone
Tauron Dystrybucja S.A.
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp. Izba stwierdziła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowanego możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, co uprawniało go do złożenia odwołania. Izba ustaliła, że w terminie określonym w art. 525 ust....

KIO 1762/23

05.07.2023 wyrok
oddalone
Komenda Główna Straży Granicznej
Meritum

Izba nie znalazła podstaw do odrzucenia odwołania w związku z tym, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek negatywnych, uniemożliwiających merytoryczne rozpoznanie odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Izba równi eż stwierdziła, że wypełniono przesłanki istnienia interesu Odwołującego w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia oraz możliwości poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....