Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

13 orzeczeń w bazie

KIO 1954/23

20.07.2023 postanowienie
umorzone
Sąd Okręgowy w Łodzi
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 2 Pzp jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez zamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu.. W tym stanie rzeczy Izba na podstawie art. 522 ust....

KIO 1931/23

20.07.2023 wyrok
oddalone
Szpital Powiatowy im. Prałata J. Glowatzkiego w Strzelcach Opolskich
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie.   Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał posiadanie legitymacji uprawniającej do wniesienia odwołania, stosownie do dyspozycji art. 505 ust. 1 Pzp. Wykonawca, „ECO-ABC" Sp. z o.o. z siedzibą w Bełchatowie, skutecznie zgłosił swoje przystąpienie do postępowania odwoławczego, stając się uczestnikiem postępowania odwoławczego. Wykonawca wykazał spełnienie przesłanek określonych w art. 525 ust....

KIO 1986/23

20.07.2023 postanowienie
umorzone
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Meritum

Izba stwierdziła, że oświadczenie Zamawiającego o „uwzględnieniu odwołania w części” z dnia 19 lipca 2023 r., zgodnie ze wskazanym przez Zamawiającego zakresem uwzględnionych żądań Odwołującego, obejmuje de fato wszystkie zarzuty przedstawione w odwołaniu, oprócz zarzutu wskazanego w odwołaniu, jako ewentualny, tj. zarzutu zaniechania przez Zamawiającego czynności wezwania Odwołującego do złożenia wyjaśnień dotyczących treści złożonej oferty....

KIO 1927/23

20.07.2023 wyrok
oddalone
LASY PAŃSTWOWE OŚRODEK TRANSPORTU LEŚNEGO
Meritum

Art. 16 ustawy Pzp stanowi, że Zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób: 1) zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców; 2) przejrzysty; 3) proporcjonalny. Art. 109 ust. 1 ustawy Pzp stanowi, że z postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający może wykluczyć wykonawcę: 7 który, z przyczyn leżących po jego stronie, w znacznym stopniu lub zakresie nie wykonał lub nienależycie wykonał albo długotrwale nienależycie wyk...

KIO 1930/23

20.07.2023 wyrok
oddalone
Gmina Miasto Krosno
Meritum

Izba stwierdziła istnienie przesłanek materialnoprawnych do wniesienia odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy PZP. Ponadto Izba nie stwierdziła istnienia przesłanek do odrzucenia odwołania, o których mowa w art. 528 ustawy PZP. Izba postanowiła dopuścić do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie Zamawiającego wykonawcę Arinea Sp. z o.o. z siedzibą w Borku, dalej jako: „Przystępujący”....

KIO 1948/23

20.07.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
3 Regionalna Baza Logistyczna
Meritum

Zamawiający – 3 Regionalna Baza Logistyczna w Krakowie – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. "Dostawa samochodów ogólnego przeznaczenia małej ładowności wysokiej mobilności w latach 2024-2026 znak sprawy: 99/2023/D ” . Ogłoszenie zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem: 2023/S 081-244227 . W dniu 6 lipca 2023 r. wykonawca MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o....

KIO 1947/23

20.07.2023 postanowienie
umorzone
Powiat Łęczyński – Starostwo Powiatowe w Łęcznej
Meritum

Powiat Łęczyński – Starostwo Powiatowe w Łęcznej, reprezentowany przez Powiat Łęczyński – Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Łęcznej (dalej „Zamawiający”), prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1710, z późn. zm. – dalej „ustawa pzp”) , pn....

KIO 1958/23

20.07.2023 postanowienie
umorzone
Mazowieckie Specjalistyczne Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie
Meritum

Postępowanie odwoławcze w przedmiotowej sprawie podlega umorzeniu na podstawie art. 522 ust. 3 ustawy - Prawo zamówień publicznych. W myśl tego przepisu: „ 3. W przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunk...

KIO 2025/23

20.07.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Tarnowskie Góry
Meritum

postanowienia z dnia 20 lipca 2023 r. w sprawie o sygn. akt: KIO 2025/23 Zamawiający – Gmina Tarnowskie Góry ul. Rynek 4, 42-600 Tarnowskie Góry, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Zimowe utrzymanie dróg, chodników oraz ciągów rowerowych i pieszo rowerowych w sezonie 2023/2024 na terenie Gminy Tarnowskie Góry”, podzielone na części, o ogłoszeniu o zamówieniu publicznym opublikowanym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 4 lipca 2023 r....

KIO 1935/23

20.07.2023 wyrok
oddalone
Mazowieckie Specjalistyczne Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie
Meritum

odwołanie należy oddalić. Izba stwierdziła, że Odwołującemu przysługiwało prawo do skorzystania ‎ ze środka ochrony prawnej, gdyż wypełniono materialnoprawną przesłankę interesu ‎ w uzyskaniu zamówienia, określoną w art. 505 ust. 1 Prawa zamówień publicznych, kwalifikowaną możliwością poniesienia szkody, będącej konsekwencją zaskarżonej w odwołaniu czynności....