Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

11 orzeczeń w bazie

KIO 2141/23

02.08.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zakład Karny
Meritum

Wobec ustalenia, że Zamawiający uwzględnił w całości zarzuty podniesione w odwołaniu oraz braku zgłoszenia przez wykonawcę J.S. prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „WESTA” J.S. sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez Zamawiającego, Izba stwierdziła, że zaszły przesłanki do umorzenia postępowania odwoławczego zgodnie z art. 522 ust....

KIO 2054/23

02.08.2023 postanowienie
umorzone
Powiatowy Szpital w Aleksandrowie Kujawskim sp. z o.o.
Meritum

odwołanie zostało skutecznie wycofane przed otwarciem rozprawy i postanowiła umorzyć postępowanie odwoławcze oraz nakazać dokonanie zwrotu na rzecz Odwołującego 90% uiszczonego wpisu od odwołania. Powyższe powoduje zakończenie postępowania odwoławczego bez merytorycznego rozpoznania zarzutów odwołania. W tym stanie rzeczy Izba na podstawie art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, umorzyła postępowanie odwoławcze orzekając w formie postanowienia, zgodnie z art. 568 pkt 1 ustawy Pzp....

KIO 2131/23

02.08.2023 postanowienie
umorzone
Muzeum Archeologiczne w Krakowie
Meritum

Zamawiający: Muzeum Archeologiczne w Krakowie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na utworzenie strefy edukacyjno - kulturalnej w zabytkowym gmachu Muzeum Archeologicznego w Krakowie. Ogłoszenie o zamówieniu opublikowano w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej nr: 2023/S 077-233533 i sprostowane w DZ U UE 2023/S 084251853 Odwołujący: SERENISSIMA sp. z o.o....

KIO 2108/23

02.08.2023 postanowienie
umorzone
Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych
Meritum

Zamawiający prowadzi w trybie podstawowym, bez przeprowadzenia negocjacji, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, pn: „Modernizacja wewnętrzna magazynu M8 w Niemcach” (ogłoszenie o zamówieniu nr 2023/BZP 00258967 opublikowano w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 14 czerwca 2023 r.). Odwołujący: T4B Budownictwo Sp. z o.o. z/s w Warszawie wniósł dnia 18 lipca 2023 r. odwołanie w postępowaniu od czynności Zamawiającego polegających na: 1....

KIO 2180/23

02.08.2023 postanowienie
umorzone
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Meritum

Przed otwarciem rozprawy, oświadczeniem złożonym w dniu 1 sierpnia 2023 r. odwołujący ‒ wykonawca SINOHYDRO CORPORATION LIMITED w Pekinie, Chińska Republika Ludowa ‒ cofnął odwołanie wniesione w dniu 25 lipca 2023 r. w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego – Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w Warszawie ‒ którego przedmiotem jest ochrona przeciwpowodziowa i osiągnięcie korzystnego bilansu wodnego w rejonie Odry Środkowej – cofka stopnia wodnego Malczyce; numer referencyjny: WR.ROZ...

KIO 2193/23

02.08.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Miejska Lidzbark Warmiński
Meritum

Zamawiający: Gmina Miejska Lidzbark Warmiński prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na usługi pn. „Świadczenie usług żywienia na potrzeby: Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałem Przedszkolnym, Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lidzbarku Warmińskim”, ogłoszonego w dniu 17 lipca 2023 roku w Biuletynie Zamówień Publicznych nr 2023/BZP 00310130/01, nr referencyjny: GK.271.15.2023.2023 Nr pozycji: 2023/BZP Odwołujący :   JOL-MARK spółka z o. o. z/s w Gliwi...

KIO 2192/23

02.08.2023 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa – 31 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Zgierzu
Meritum

Izba zważyła, że wobec uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu i braku zgłoszenia przystąpień po stronie Zamawiającego, postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 1 Pzp. Przepis ten stanowi w zdaniu pierwszym, że w przypadku uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie na posiedzeniu niejawnym bez o becności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy pr...

KIO 2077/23

02.08.2023 wyrok
uwzględnione
PL.2012+ Sp. z o.o.
Meritum

Przedmiotem odwołania i rozpoznawanej sprawy jest treść warunku udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej i zawodowej wymaga wykazania przez wykonawców, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert (chyba że okres prowadzenia działalności jest krótszy) zrealizowali co najmniej 3 zamówienia, każde polegające co najmniej na montażu i pielęgnacji murawy z trawy naturalnej boiska do piłki nożnej, zlokalizowanego na stadionie o pojemności minimum 30.000 miejsc sied...

KIO 2097/23

02.08.2023 wyrok
uwzględnione
Gmina Rędziny
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego....

KIO 2130/23

02.08.2023 postanowienie
umorzone
Polskie Kolejowe Państwowe Spółka Akcyjna
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez Zamawiającego sektorowego – PKP S.A., na podstawie art. 132 w zw. z art. 378 Ustawy na świadczenie kompleksowej usługi utrzymania czystości w budynkach niedworcowych oraz na terenach zewnętrznych (sygn. postępowania: KFZ/2022/WNP-014633), ogłoszonym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 10.02.2023 r....