Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

14 orzeczeń w bazie

KIO 2263/23

10.08.2023 postanowienie
umorzone
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Meritum

postanowienia z 10 sierpnia 2023 r. w sprawach o sygn. akt: KIO 2263/23 Zamawiający – Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu ul. Fredry 10, 61-701 Poznań, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. Wykonanie instalacji fotowoltaicznej UMP w Poznaniu– Etap 4, w formule „zaprojektuj i wybuduj”, o ogłoszeniu o zamówieniu publicznym opublikowanym w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 22 czerwca 2023 r., pod numerem 2023/BZP 00271456, zwane dalej „postępowani...

KIO 2214/23

10.08.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Narodowy Fundusz Zdrowia Centrala (NFZ)
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez Zamawiającego – NFZ Centrala, w trybie podstawowym na integrację oprogramowania w ramach Budowy Zintegrowanego Systemu Informatycznego NFZ wraz z nadzorem jakości architektury, produktów wytwarzania i testami – część 2 (sygn. postępowania: BAGSZP.261.1.33.2022 ), ogłoszonym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 3.01.2023 r., 2023/S 002-003421 , wobec czynności polegających zaniechaniu udostepnienia informacji zastrzeżonych jako tajemnica przedsiębiorstwa...

KIO 2212/22

10.08.2023 postanowienie
umorzone
Prokuratura Krajowa
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Zgodnie z ust. 2, cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa Pzp wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. Uwzględniając powyższe, z uwagi na cofnięcie odwołania przez Odwołującego na posiedzeniu przed otwarciem rozprawy, Izba postanowiła umorzyć postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie, działając na podstawie art....

KIO 2201/23

10.08.2023 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa - Agencja Uzbrojenia
Meritum

Zamawiający Skarb Państwa - Agencja Uzbrojenia z siedzibą w Warszawie (dalej jako „Zamawiający”) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa na dostawę średnich terminali satelitarnych (STS), numer referencyjny: IU/102/V-88/ZO/POOiB/DOS/Z/2019. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej z dnia 16 sierpnia 2019 r. pod numerem 2019/S 157-389499. Do ww....

KIO 2161/23

10.08.2023 wyrok
oddalone
Zarząd Dróg Miejskich
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej jako „Pzp”) w trybie podstawowym, w którym w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu oferty mogą składać wszyscy zainteresowani wykonawcy, a następnie zamawiający wybiera najkorzystniejszą ofertę bez przeprowadzenia negocjacji. Wartość zamówienia nie przekracza progów unijnych, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp....

KIO 2162/23

10.08.2023 wyrok
oddalone
Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o.
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie dotyczy materii określonej w art. 513 p.z.p. i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 517 p.z.p., zaś odwołujący wykazał, że posiada legitymację materialną do wniesienia środka zaskarżenia zgodnie z art. 505 ust. 1 p.z.p. Izba  stwierdziła również, że nie została wypełniona żadna z przesłanek określonych w art. 528  p.z.p., których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....

KIO 2284/23

10.08.2023 postanowienie
umorzone
Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Meritum

postanowienia z dnia 10 sierpnia 2023 r. w sprawie o sygn. akt: KIO 2284/23 Zamawiający – Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, pl. Jana Pawła II nr 2, 50-043 Wrocław, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „ Świadczenie usługi ochrony osób i mienia w obiektach Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu” o ogłoszeniu o zamówieniu publicznym opublikowanym w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 6 lipca 2023 r....

KIO 2212/23

10.08.2023 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Prokuratura Krajowa
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Zgodnie z ust. 2, cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa Pzp wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. Uwzględniając powyższe, z uwagi na cofnięcie odwołania przez Odwołującego na posiedzeniu przed otwarciem rozprawy, Izba postanowiła umorzyć postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie, działając na podstawie art....

KIO 2145/23

10.08.2023 wyrok
oddalone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie Odwołującego możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając tym samym Odwołującego na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody. W dniu 11 lipca 2023 r. Zamawiający poinformował o wyborze jako najkorzystniejszej oferty Torpol S.A....

KIO 2236/23

10.08.2023 postanowienie
umorzone
Miasto Mława
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 1 ustawy Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w ter...