Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 2359/23

23.08.2023 postanowienie
umorzone
Uniwersytet Jagielloński
Meritum

Uniwersytet Jagielloński z siedzibą w Krakowie (dalej „zamawiający”), prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. ‎ z 2023 r., poz. 1605), zwanej dalej „ustawą Pzp” na dostawę komputerów stacjonarnych ‎ i monitorów dla WMiI UJ; numer referencyjny: 80.272.176.2023 - dalej „postępowanie” lub „zamówienie”....

KIO 2407/23

23.08.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Lubliniec
Meritum

Zamawiający – Gmina Lubliniec, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „ Wykonanie projektu budowlanego oraz programu funkcjonalno-użytkowego budowy dwupoziomowego skrzyżowania kolejowo-drogowego ‎ w ulicy Częstochowskiej w Lublińcu wraz z budową przejścia podziemnego ”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w D.U.U.E. z dnia 26 czerwca 2023 r., pod nr 2023/S 120-379294....

KIO 2399/23

23.08.2023 postanowienie
umorzone
Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
Meritum

Zamawiający w dniu 16 sierpnia 2023 r. (drogą elektroniczną poprzez platformę: ) wezwał wraz kopią odwołania, w trybie art. 524 NPzp, uczestników postępowania przetargowego do wzięcia udziału w postępowaniu odwoławczym. Żadne zgłoszenie przystąpienia do 21 sierpnia 2023 r. (włącznie) nie miało miejsca. W dniu 22 sierpnia 2023 r. (e-mailem) Zamawiający poinformował Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, że uwzględnienia w całości zarzuty odwołania ....

KIO 2400/23

23.08.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Wrocław
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w całości, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że Wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej wskazany w treści złożonego odwołania....

KIO 2291/23

23.08.2023 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa - Komenda Główna Policji
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp. Izba stwierdziła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowanego możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, co uprawniało go do złożenia odwołania. Izba ustaliła, że w terminie określonym w art. 525 ust....

KIO 2380/23

23.08.2023 postanowienie
umorzone
Miasto Białystok
Meritum

Zamawiający – Miasto Białystok , prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „Dostawa i montaż opraw oświetleniowych na terenie Miasta Białegostoku”. Dnia 10 sierpnia 2023 roku, wykonawca INST-EL J.A. CHANCEWICZ sp. j., ul. Kryńska 57A; 16-100 Sokółka (dalej „ Odwołujący ”) wniósł odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. Wpis od odwołania został wniesiony w wysokości 15 000,00 zł....

KIO 2351/23

23.08.2023 wyrok
oddalone
Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp. Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ‎ z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia nie przekracza kwot określonych ‎ w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 2362/23

23.08.2023 postanowienie
umorzone
Szpital Powiatowy w Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego
Meritum

W dniu 8 sierpnia 2023 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie wykonawcy VENTE AMICALE sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (dalej „Odwołujący”) zarzucając zamawiającemu Szpitalowi Powiatowemu w Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego (dalej „Zamawiający”): zaniechanie odrzucenia oferty wykonawcy Paul Hartmann Polska Sp. z o.o....