Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

15 orzeczeń w bazie

KIO 2870/23

11.10.2023 postanowienie
odrzucone
SP ZOZ Państwowy Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, w tym akt sprawy odwoławczej Izba postanowiła odwołanie odrzucić. Na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron i uczestnika, Izba doszła do przekonania, że zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania na podstawie art. 528 pkt 3 i pkt 4 ustawy Pzp, bowiem odwołanie zostało wniesione po upływie terminu określonego w ustawie, a odwołujący powołuje się wyłącznie na te same okoliczności, które były przedmiotem rozstrzygnięcia przez Izbę w sprawie i...

KIO 2850/23

11.10.2023 postanowienie
umorzone
Instytut Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie
Meritum

Skład orzekający Izby rozpoznając sprawę uwzględnił akta sprawy odwoławczej, które zgodnie z par. 8 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 roku ‎ w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. z 2020 r. poz. 2453) stanowią odwołanie wraz z załącznikami oraz dokumentację postępowania o udzielenie zamówienia w postaci elektronicznej lub kopię dokumentacji, ‎ o której mowa w § 7 ust....

KIO 2864/23

11.10.2023 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Urząd Statystyczny w Bydgoszczy
Meritum

Zamawiający Urząd Statystyczny w Bydgoszczy prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest: „Dostawa laptopów. " Ogłoszenie o zamówieniu ukazało się 11 sierpnia 2023 2023 roku w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 2023/BZP 00351255. 29 września 23 roku Odwołujący CT Alfa sp. z o.o. wniósł odwołanie, w którym zarzucił Zamawiającemu naruszenie a rt....

KIO 2875/23

11.10.2023 wyrok
uwzględnione
Gmina Miejska Kraków - Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie
Meritum

Pkt. X SWZ: Ppkt. 5 Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji/poręczenia, wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji/poręczenia, w postaci elektronicznej. Ppkt. 7 Wadium winno gwarantować zamawiającemu wypłatę wadium, w przypadku zaistnienia okoliczności, o których mowa w art. 98 ust. 6 ustawy. Ppkt. 8 Niedopuszczalne jest wprowadzenie jakichkolwiek warunków ograniczających zamawiającemu wypłatę wadium. Ppkt....

KIO 2843/23

11.10.2023 wyrok
uwzględnione
Zakład Karny we Wronkach
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp. Izba uznała, że odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy, czym wypełnił materialnoprawne przesłanki dopuszczalności odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 Pzp....

KIO 2835/23

11.10.2023 wyrok
uwzględnione
Wojewódzki Szpital Wielospecjalistyczny im. dr. Jana Jonstona w Lesznie
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, ‎ o której mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 2860/23

11.10.2023 wyrok
uwzględnione
Gmina Miasto Marki
Meritum

Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie Odwołującego możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając tym samym Odwołującego na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody....

KIO/KU 16/23

11.10.2023 uchwała
uwzględnione w części
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie
Meritum

Izba stwierdziła, że zastrzeżenia do wyniku kontroli zgłoszone przez Zamawiającego – Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S. A. w Krakowie w dniu 13 września 2023 r. częściowo zasługują na uwzględnienie. Na wstępie Krajowa Izba Odwoławcza podnosi, że w myśl art. 617 zdanie pierwsze ustawy PZP, od wyniku kontroli uprzedniej zamawiającemu przysługuje prawo wniesienia do Prezesa Urzędu umotywowanych zastrzeżeń w terminie 7 dni od dnia doręczenia informacji o wyniku kontroli uprzedniej. Nas...

KIO 2931/23

11.10.2023 postanowienie
odrzucone
Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu
Meritum

Przedmiotem zamówienia są dostawy, których wartość nie jest równa i nie przekracza progu unijnego określonego w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz. U. z 2023 r., poz. 1605). Wniosek ten wynika zarówno z faktu opublikowania ogłoszenia zamówienia w Biuletynie Zamówień Publicznych, jak również informacji otrzymanej od Zamawiającego (pismo z dnia 10 października 2023 r.), w treści którego Zamawiający wskazał, że szacun...

KIO 2862/23

11.10.2023 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa – 17 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Koszalinie
Meritum

zachodzi podstawa do umorzenia postępowania odwoławczego zgodnie z art. 522 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605, ze zm.). W myśl tego przepisu jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez zamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynn...