Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

23 orzeczeń w bazie

KIO 3666/23

19.12.2023 postanowienie
umorzone
Miasto Stołeczne Warszawa
Meritum

Zamawiający – Miasto Stołeczne Warszawa w ramach którego działa: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy – prowadzi z zastosowaniem przepisów ustawy z 11 września 2019 r. prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2023 r. poz.1605 ze zm. dalej: „ustawa Pzp”), postępowanie w trybie podstawowym z możliwością przeprowadzenia negocjacji (art....

KIO 3651/23

19.12.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Białe Błota
Meritum

Zamawiający – Gmina Białe Błota, ul. Szubińska 7, 86-005 Białe Błota, prowadzi w trybie podstawowym bez negocjacji postępowanie pn. „Remont odcinka drogi 050609C od km 0+000 do km 0+602,16 ulicy Chlebowej w Białych Błotach”, numer referencyjny: RZP.271.42.2023.KZP. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 29.09.2023 r., nr 2023/BZP 00420321. W dniu 04.12.2023 r....

KIO 3737/23

19.12.2023 postanowienie
umorzone
Centrum Usług Wspólnych Gminy Miejskiej Tczew
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 ustawy Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 3736/23

19.12.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Kamieniec Ząbkowicki
Meritum

Izba zważyła, że wobec uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu i braku zgłoszenia przystąpień po stronie zamawiającego postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy Pzp. Przepis ten stanowi w zdaniu pierwszym, że w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoław...

KIO 3632/23

19.12.2023 wyrok
oddalone
Polska Grupa Górnicza S.A.
Meritum

Zgodnie z rozdz. XV SWZ: 1. Wykonawca podaje cenę oferty zgodnie z wymaganiami wynikającymi z Formularza ofertowego. 2. Cena całkowita oferty musi wynikać z sumy wartości wszystkich pozycji Formularza ofertowego, powiększonej o podatek VAT. 3. Ceny należy podać w złotych polskich z dokładnością co do grosza. 4. Cena obejmuje wszelkie należności Wykonawcy za wykonanie całości przedmiotu zamówienia, z uwzględnieniem opłat i podatków....

KIO 3597/23

19.12.2023 wyrok
oddalone
Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie
Meritum

Do rozpoznania odwołań zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia , (tekst jednolity Dz. U. z 2023 r. , poz. 1605 ). Rozpoznając odwołanie Izba miała na uwadze stan faktyczny ustalony w oparciu o dokumentację postępowania złożoną do akt sprawy, w tym swz, ofertę Ekotrade Sp. z o.o....

KIO 3630/23

19.12.2023 postanowienie
umorzone
Miasto Siedlce
Meritum

Odwołujący, tj. wykonawca PUK SERWIS Sp. z o.o. z siedzibą w Siedlcach w dniu ‎ 15 grudnia 2023 r. (pismem z tej samej daty), tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 4 grudnia 2023 r. w postępowaniu o udzielenie zamówienia na „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, w Siedlcach w latach 2024-2025”....

KIO 3275/23

19.12.2023 wyrok
uwzględnione
Miasto Tarnobrzeg
Meritum

Odwołanie zasługiwało na częściowe uwzględnienie. Izba ustaliła, że Odwołujący posiada interes we wniesienia odwołania wynikający z art. 505 Pzp. Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp i skierowała sprawę na rozprawę. Izba ustaliła: Zamawiający w dniu 24 listopada 2023 r. w informacji o unieważnieniu niniejszego postępowania w trybie art....

KIO 3634/23

19.12.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Wojskowy Instytut Medyczny
Meritum

powyższe jest równoważne z rezygnacją z prawa do wniesienia sprzeciwu wobec uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu. Zauważyć bowiem należy, że posiedzenie z udziałem stron i uczestników postępowania jest fazą postępowania odwoławczego, która bezpośrednio poprzedza rozprawę....

KIO 3642/23

19.12.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zakład Utylizacyjny Sp. z o.o.
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 3 Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca albo wykonawca, który przyst...