Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

22 orzeczeń w bazie

KIO 537/24

05.03.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Szpital Specjalistyczny w Zabrzu sp. z o.o.
Meritum

Zamawiający – Szpital Specjalistyczny w Zabrzu sp. z o.o., ul. M. Curie-Skłodowskiej 10, 41-800 Zabrze, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Usługa kompleksowego utrzymania czystości dla potrzeb Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu sp. z o.o.”, numer referencyjny: DZP/03 PN/2024. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 08.02.2024 r., nr 28/2024 82794-2024....

KIO 559/24

05.03.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Polskie Elektrownie Jądrowe sp. z o.o.
Meritum

Odwołujący złożył oświadczenie o cofnięciu odwołania, które zostało podpisane przez osobę umocowaną do podjęcia tej czynności, a jak stanowi art. 520 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. Biorąc pod uwagę powyższe, Izba uznała, że zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art....

KIO 506/24

05.03.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie
Meritum

Odwołujący złożył oświadczenie o cofnięciu odwołania, które zostało podpisane przez osobę umocowaną do podjęcia tej czynności, a jak stanowi art. 520 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. Biorąc pod uwagę powyższe, Izba uznała, że zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art....

KIO 571/24

05.03.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Sąd Okręgowy Warszawa Praga w Warszawie
Meritum

Zgodnie z informacją przekazaną przez Zamawiającego w piśmie z dnia 27/02/24 jego pkt 3: „Kopia odwołania wraz z pismem informującym o przystąpieniu do odwołania została przekazana Wykonawcom uczestniczącym w przedmiotowym postępowaniu w dniu 20 lutego 2024 r. o godzinie 14:46, za pośrednictwem Portalu .” Zatem zgodnie z art. 524 ustawy Pzp wykonawcy zostali zawiadomieni o toczącym się postępowaniu odwoławczym. W terminie 3 dni od dnia tego wezwania – jak wymaga przepis art....

KIO 572/24

05.03.2024 postanowienie
postanowienie
Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych sp. z o.o.
Meritum

Zamawiający Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych sp. z o.o. prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „Świadczenie usług polegających na opróżnianiu oraz uporządkowaniu 200 lokali będących w dyspozycji Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych sp. z o.o....

KIO 597/24 | KIO 602/24

05.03.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.
Meritum

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. w Legnicy (dalej Zamawiający) prowadzi na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz.U.2023.1605 z późn. zm.) (dalej Ustawa lub Pzp) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w przedmiocie zamówienia publicznego na: wyrównanie terenu wraz z pracami towarzyszącymi obszaru o pow. ok. 50 ha zlokalizowanego w granicach LSSE podstrefa Środa Śląska i Miękinia (dalej: Postępowanie)....

KIO 549/24

05.03.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
EKSPLOATATOR sp. z o. o.
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Zgodnie z art. 521 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający do czasu otwarcia rozprawy może wnieść odpowiedź na odwołanie, w której zgodnie z ust. 2 tegoż przepisu ustosunkowuje się do treści odwołania, wskazuje twierdzenia i dowody na uzasadnienie swoich wniosków lub w celu odparcia wniosków i twierdzeń powołanych w odwołaniu. Z kolei w świetle brzmienia art. 523 ust....

KIO 525/24

05.03.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Zakład Ubezpieczeń Społecznych – Oddział we Wrocławiu
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Ustalono także, że do Prezesa Izby w ustawowym terminie przystąpienia do postępowania odwoławczego nie zgłosił żaden wykonawca. Odwołujący w piśmie z 27 lutego 2024 r. oświadczył, że cofa odwołanie. Zgodnie z art. 520 ust....

KIO 631/24

05.03.2024 postanowienie
postanowienie
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kościanie
Meritum

W dniu 26 lutego 2024 r . wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie ‎ Naprzód Service Sp. z o.o., ul. Traktorowa 126 lok. 202, 91-204 Łódź zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „ Świadczenie usługi w zakresie przygotowania i dystrybucji całodziennego wyżywienia dla pacjentów SPZOZ w Kościanie. Numer referencyjny: ZP.26.07.2024” ....

KIO 599/24

05.03.2024 postanowienie
postanowienie
Ośrodek Pomocy Społecznej z siedzibą w Gliwicach
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 1 Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie ż...