Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

17 orzeczeń w bazie

KIO 966/24

03.04.2024 postanowienie
postanowienie
Akademia Sztuki Wojennej
Meritum

W dniu 25 marca 2024 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie złożone przez wykonawcę W.B. prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą B.W. z siedzibą w Warszawie (dalej jako „odwołujący”) ‎ w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym w trybie podstawowym z negocjacjami fakultatywnymi na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej „ustawa Pzp”) pn....

KIO 955/24

03.04.2024 postanowienie
postanowienie
Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Gliwicach
Meritum

Izba zważyła, że wobec uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu i braku zgłoszenia przystąpień po stronie Zamawiającego, postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 1 Pzp. Przepis ten stanowi w zdaniu pierwszym, że w przypadku uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie na posiedzeniu niejawnym bez o becności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy pr...

KIO 869/24

03.04.2024 wyrok
oddalone
Gmina Trąbki Wielkie
Meritum

Wobec spełnienia przesłanek określonych w art. 525 Pzp, Izba stwierdziła skuteczność zgłoszonego przystąpienia wykonawcy PUS sp. z o.o. z siedzibą w Kwidzynie po stronie Zamawiającego (dalej „Przystępujący”). W związku z tym ww. wykonawca stał się uczestnikami postępowania odwoławczego. Izba doszła do przekonania, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp....

KIO 903/24

03.04.2024 postanowienie
postanowienie
Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Kątach Wrocławskich
Meritum

pkt 1 pełnomocnictwa wskazuje na umocowanie do zarządzania interesami mocodawczyni w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą w sferze zamówień publicznych, a pkt 3 tegoż pełnomocnictwa stanowi o udzieleniu upoważnienia do prowadzenia w jej imieniu sprawą przed Krajową Izbą Odwoławczą. Izba w związku z tym zarzut, braku pełnomocnictwa do złożenia odwołania, nie uwzględnia....

KIO 898/24

03.04.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Wałbrzych – Miasto na prawach powiatu - Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Zgodnie z art. 521 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający do czasu otwarcia rozprawy może wnieść odpowiedź na odwołanie, w której zgodnie z ust. 2 tegoż przepisu ustosunkowuje się do treści odwołania, wskazuje twierdzenia i dowody na uzasadnienie swoich wniosków lub w celu odparcia wniosków i twierdzeń powołanych w odwołaniu. Z kolei w świetle brzmienia art. 523 ust....

KIO 893/24

03.04.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
12 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Toruniu
Meritum

12 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Toruniu (dalej „zamawiający”), prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego ‎ o wartości powyżej progów unijnych, o których mowa art. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r., poz....

KIO 862/24

03.04.2024 wyrok
uwzględnione
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. W drugiej kolejności Izba stwierdziła, że Odwołującemu przysługiwało prawo do skorzystania ze środka ochrony prawnej, gdyż wypełniono materialnoprawną przesłankę interesu w uzyskaniu zamówienia, określoną w art. 505 ust....

KIO 908/24

03.04.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł. St. Reymonta w Sokołowie Podlaskim
Meritum

Wobec ustalenia, że Zamawiający uwzględnił w całości zarzuty podniesione w odwołaniu oraz braku zgłoszenia przez uczestnika postępowania J.S. prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą J.S.- Pracownia Projektowa sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez Zamawiającego, Izba uznała, że zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 2 ustawy Pzp....

KIO 974/24

03.04.2024 postanowienie
postanowienie
Wielospecjalistyczny Szpital Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Meritum

W dniu 25 marca 2024 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie 3M Healthcare Poland Sp. z o.o., Kajetany, al. Katowicka 117, 05-830 Nadarzyn zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „ Sukcesywną dostawę sprzętu na potrzeby Centralnej Sterylizatorni WS SP ZOZ ‎ w Nowej Soli. Numer referencyjny: DZP-280-19/2024 ”....

KIO 885/24

03.04.2024 postanowienie
postanowienie
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Wojskowej Akademii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Centralny Szpital Weteranów
Meritum

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Wojskowej Akademii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Centralny Szpital Weteranów z siedzibą w Łodzi (dalej: „Zamawiający” lub „USK w Łodzi”) prowadzi na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz....