Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

12 orzeczeń w bazie

KIO 1204/24

18.04.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Polskie Porty Lotnicze Spółka Akcyjna
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 1 ustawy Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w ter...

KIO 1058/24

18.04.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Ursus
Meritum

zarzuty podlegają oddaleniu. Izba wskazuje, że ustawodawca mając na uwadze charakter postępowań o udzielenie zamówienia publicznego wprowadził do Ustawy przepisy doregulowujące sposób zawierania oraz wzajemne prawa i obowiązki stron umowy w sprawie zamówienia publicznego, w tym również takie, których celem jest ochrona interesów wykonawców lub podwykonawców a także takie, które chronić mają interes zamawiającego....

KIO 1128/24

18.04.2024 postanowienie
postanowienie
Gmina Łęka Opatowska
Meritum

zaistniały podstawy do umorzenia postępowania na podstawie art. 522 ust. 1 Pzp ze względu na uwzględnienie przez Zamawiającego zarzutów przedstawionych w odwołaniu. W konsekwencji postępowanie odwoławcze należy umorzyć w całości na podstawie przepisu art. 522 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.). Mając powyższe na uwadze orzeczono jak w sentencji....

KIO 1111/24

18.04.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Gdańsku
Meritum

Odwołanie dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym według art. 275 pkt 1 ustawy Pzp pn.: Usługi całodobowej ochrony fizycznej osób i mienia (terenów, urządzeń, mienia ruchomego) w obiektach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Gdańsku. Sygnatura sprawy: 2/2024 Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych dnia 22.02.2024r. nr 2024/BZP 00213879/01. Do postępowania odwoławczego w dniu 05,04.2024r....

KIO 1228/24

18.04.2024 postanowienie
odrzucone
Miasto Tychy – Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza ustaliła, że odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz terminowo został uiszczony od niego wpis w wymaganej wysokości. Nie została również wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 PZP. W związku z dokonanymi czynnościami Zamawiającego po wniesieniu odwołania, polegającymi na dokonaniu unieważnieniu czynności wyboru oferty najkorzystniejszej w dniu 17 kwietnia 2024 r....

KIO 1140/24

18.04.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Sąd Okręgowy w Przemyślu
Meritum

Zgodnie z regulacją art. 522 ust. 1 ustawy PZP: „W przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 1102/24

18.04.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
SIM Zagłębie spółka z o.o.
Meritum

Biorąc pod uwagę powyższe, Izba uznała, że zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. Zgodnie z § 9 ust. 1 pkt 3 lit. b) rozporządzenia w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania (Dz.U. z 2020 r. poz....

KIO 1165/24

18.04.2024 postanowienie
postanowienie
Województwo Wielkopolskie Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza ustaliła, że odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz terminowo został uiszczony od niego wpis w wymaganej wysokości. Nie została również wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 PZP. W związku z dokonanymi czynnościami Zamawiającego po wniesieniu odwołania, polegającymi na dokonaniu modyfikacji postanowień SWZ w dniu 10 kwietnia oraz w dniu 16 kwietnia 2024 r....

KIO 1121/24

18.04.2024 postanowienie
postanowienie
Gmina Szczawin Kościelny
Meritum

Gmina Szczawin Kościelny z siedzibą w Szczawinie Kościelnym (dalej: Zamawiający) prowadzi na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. — Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605, dalej: Pzp) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym pn.: „Zakup nowego sprzętu ratowniczo-gaśniczego”, znak sprawy ZP.271.1.2024.OSP, zwane dalej postępowaniem....

KIO 1138/24

18.04.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Miejski Zakład Energetyki Cieplnej „EKOTERM” Sp. z o.o.
Meritum

Zamawiający – Miejski Zakład Energetyki Cieplnej „EKOTERM” Sp. z o.o. z siedzibą ‎ w Żywcu [dalej „Zamawiający”] prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na przebudowę kotłowni Rejonowej „Pod Grapą” dla potrzeb wysokosprawnej kogeneracji i nowych jednostek wytwórczych zasilanych gazem (znak postępowania: 1/01/2024/PN)....