Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

11 orzeczeń w bazie

KIO 1365/24

08.05.2024 postanowienie
odrzucone
Szpital Wojewódzki w Poznaniu
Meritum

Odwołujący wykazał interes w uzyskaniu zamówienia i możliwość poniesienia szkody jako przesłanki materialnoprawne dopuszczalności odwołania z art. 505 ust. 1 Ustawy. Wobec złożenia przez Odwołującego oświadczenia w trybie art. 520 Ustawy o wycofaniu złożonego odwołania Izba uznała, że zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania odwoławczego w trybie art. 568 pkt. 1 Ustawy....

KIO 1339/24

08.05.2024 postanowienie
postanowienie
Miasto Józefów
Meritum

ziściły się przesłanki określone w art. 522 ust. 3 Pzp zgodnie z którym w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania ‎ po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie...

KIO 1361/24

08.05.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Miejska Wysokie Mazowieckie
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 1278/24

08.05.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 1420/24

08.05.2024 postanowienie
odrzucone
Miasto Konin
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym ‎ w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, ‎ że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....

KIO 1341/24

08.05.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Jelenia Góra
Meritum

Odwołanie dotyczy postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego p.n. Dostawa monitoringu wizyjnego dla jednostek oświatowych prowadzonych przez Miasto Jelenia Góra – Etap II”, numer referencyjny RZ.271.15.2024, odwołanie dotyczy Część V. Ogłoszenie o zamówieniu: 2024/BZP 00238953/01 z 2024-03-11. Zamawiający w dniu 25-04-24r. drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy zakupowej, przekazał kopię odwołania wykonawcom....

KIO 1352/24

08.05.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Województwo Warmińsko – Mazurskie - Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie
Meritum

Województwo Warmińsko – Mazurskie - Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie (dalej: „Zamawiający”), prowadzi z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm. dalej: „ustawa Pzp”) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym bez negocjacji pn.: „Fotorejestracja pasa drogowego sieci dróg wojewódzkich na terenie województwa warmińsko – mazurskiego” (znak postępowania: ZDW/NZP.ND/TP-2.1/3220/52/2024). Wart...

KIO 1376/24

08.05.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Uniwersytecki w Krakowie
Meritum

Szpital Uniwersytecki w Krakowie (dalej „zamawiający”), prowadzi postępowanie ‎ o udzielenie zamówienia publicznego, o wartości poniżej progów unijnych, o których mowa art. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 ze zm.) - dalej „ustawa Pzp”, którego przedmiotem jest świadczenie usługi polegającej na odbiorze, transporcie oraz przechowywaniu zwłok Pacjentów zmarłych w SP ZOZ Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie; znak sprawy: DFP.271.17.2024.ADB...

KIO 1314/24

08.05.2024 wyrok
oddalone
31 Wojskowy Oddział Gospodarczy z siedzibą w Zgierzu
Meritum

Odwołującemu zgodnie z treścią w art. 505 ustawy Pzp przysługują środki ochrony prawnej, ponieważ jest wykonawcą biorącym udział w postępowaniu o to zamówienie publiczne. Do przedmiotowego postępowania odwoławczego żaden wykonawca nie zgłosił przystąpienia w charakterze uczestnika postępowania. Oferta Odwołującego była jedyną złożoną w tym postępowaniu. Odwołanie zostało rozpoznane w granicach zawartych w nim zarzutów (art....

KIO 1396/24

08.05.2024 postanowienie
postanowienie
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Meritum

Odwołujący wykazał interes w uzyskaniu zamówienia i możliwość poniesienia szkody jako przesłanki materialnoprawne dopuszczalności odwołania z art. 505 ust. 1 Ustawy. Izba ustaliła, że żaden wykonawca nie zgłosił przystąpienia do postępowania odwoławczego. W zakresie zarzutów odwołania Izba uznała, że postępowanie podlega umorzeniu jako bezprzedmiotowe. Izba ustaliła, że zaskarżona czynność oceny i wyboru oferty najkorzystniejszej została unieważniona....