Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

13 orzeczeń w bazie

KIO 2528/24

23.07.2024 postanowienie
postanowienie
Izba Administracji Skarbowej w Krakowie
Meritum

w związku z unieważnieniem przez Zamawiającego czynności wyboru oferty najkorzystniejszej dalsze prowadzenie postępowania odwoławczego stało się zbędne. Zaskarżona czynność nie występuje już w obrocie prawnym. Wobec tego, że przedmiot zaskarżenia przestał istnieć, postępowanie odwoławcze należy uznać za bezprzedmiotowe. Izba nie może orzekać o czynności, które utraciła swój byt....

KIO 2368/24

23.07.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Kostrzyn nad Odrą
Meritum

nie zaistniały podstawy do umorzenia postępowania na podstawie art. 568 pkt 2 Pzp wobec oczywistego sporu między Stronami postępowania. Wobec braku oświadczenia Odwołującego o wycofaniu odwołania w części nieuwzględnionej nie było też podstawy do umorzenia w oparciu o art. 568 pkt 3 Pzp....

KIO 2326/24

23.07.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
14 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Poznaniu
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Izba ustaliła, że do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego nie przystąpił żaden wykonawca. Odwołujący w piśmie z 19 lipca 2024 r....

KIO 2384/24

23.07.2024 postanowienie
postanowienie
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
Meritum

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej z siedzibą w Warszawie (dalej: Zamawiający) prowadzi ‎ na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. — Prawo zamówień publicznych ‎ (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605, dalej: Pzp) postępowanie o udzielenie zamówienia ‎ sektorowego w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę, instalację, konfigurację ‎ i uruchomienie systemu rejestracji lotniczej korespondencji głosowej (Audio) oraz zobrazowania systemu ATM (Video) – AV Recording, numer referencyjny: 315/...

KIO 2394/24

23.07.2024 postanowienie
postanowienie
Gmina Strzelin
Meritum

Odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz terminowo został uiszczony od niego wpis w wymaganej wysokości. Z racji tego, że Zamawiający uwzględnił odwołanie w całości, zaś uczestnik zgłaszający przystąpienie po stronie Zamawiającego, zrezygnował z możliwości wniesienia sprzeciwu – postępowanie podlega umorzeniu w oparciu o art. 522 ust. 2 PZP. O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono stosownie do przepisów § 9 ust. 1 pkt 2 lit....

KIO 2309/24

23.07.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Narodowy Bank Polski (NBP)
Meritum

zachodzi podstawa do umorzenia postępowania odwoławczego wskazana w art. 522 ust. 1 ustawy Pzp. Zgodnie z tym przepisem w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żad...

KIO 2463/24

23.07.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Piła
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 3 ustawy Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławc...

KIO 2269/24

23.07.2024 wyrok
uwzględnione
Powiat Włocławski
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że Wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej. Do postępowania odwoławczego nie zgłoszono przystąpień po żadnej ze Stron....

KIO 2429/24

23.07.2024 wyrok
oddalone
Komenda Stołeczna Policji
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest zawarcie umowy ramowej na dostawę niszczarek biurowych. Przedmiot zamówienia został podzielony na 4 części: 1) Zadanie nr 1 – dostawa niszczarek przybiurkowych P-4, 2) Zadanie nr 2 – dostawa niszczarek biurowych P-4, 3) Zadanie nr 3 – dostawa niszczarek biurowych P-5 4) Zadanie nr 4 - dostawa niszczarek biurowych P-7. W rozdziale III ust....

KIO 2377/24

23.07.2024 wyrok
oddalone
Związek Gmin nad Iłżanką
Meritum

Izba nie znalazła podstaw do odrzucenia odwołania w związku z tym, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek negatywnych, uniemożliwiających merytoryczne rozpoznanie odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Izba równi eż stwierdziła, że wypełniono przesłanki istnienia interesu Odwołującego ‎ w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia oraz możliwości poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....