Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

13 orzeczeń w bazie

KIO 2443/23

01.08.2024 postanowienie
postanowienie
Miasto Białystok
Meritum

Izba wskazuje, że zgodnie z art. 522 ust. 3 ustawy P.z.p., w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca...

KIO 2563/24

01.08.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie II Oddział ZUS w Poznaniu
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 2378/24

01.08.2024 wyrok
oddalone
Gmina Pabianice
Meritum

W postępowaniu wpłynęło 11 ofert: L.p. Nazwa Wykonawcy Cena przedmiotu zamówienia 60% Długość okresu gwarancji (w miesiącach) 40% 1 BUD-AN Sp. z o. o. ul. Piekarska 5/4, 62-800 Kalisz ‎ REGON 301998050 część 1 1 697 90,60 60 część 2 4 917 35,21 60 2 „A.HAK” Przedsiębiorstwo Inżynieryjne Sp. z o.o. 93-610 Łódź ul. Kolumny 75 REGON 470758431 część 2 10 172 100,00 60 3 Przedsiębiorstwo Instalacji Sanitarnych Insbud sp. z o.o. ul....

KIO 2569/24

01.08.2024 postanowienie
postanowienie
Gmina Prażmów
Meritum

Zamawiający – Gmina Prażmów – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia pn. Usunięcie, odbiór i utylizacja szkodliwych odpadów z miejscowości Nowy Prażmów. Wartość zamówienia jest większa niż progi unijne. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 8 kwietnia 2024 r. pod numerem 2024/S 205890-2024. W dniu 22 lipca 2024 r. Konsorcjum: SOLVECO Sp. z o.o., SABA Sp. z o.o., EKOMAX Sp. z o.o., O-PAL Sp. z o.o....

KIO 2619/24

01.08.2024 postanowienie
postanowienie
ENEA Nowa Energia sp. z o.o.
Meritum

Wniesione odwołanie dotyczy postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą: „Wykonanie zabezpieczeń technicznych EW Koronowo podlegającego obowiązkowej ochronie oraz wykonanie zabezpieczeń technicznych EW Smukała podlegającego obowiązkowej ochronie" znak sprawy: 4600/MW00/ZN/KZ/2023/0000071834. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w dniu 17.05.2024 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej Dz.U. S:96/2024 293226-2024. Zamawiający 23 lipca 2024r....

KIO 2449/24

01.08.2024 postanowienie
postanowienie
Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Gliwicach
Meritum

Izba działając na podstawie art. 568 pkt 3 w zw. z art. 522 ust. 3 ustawy Pzp postanowiła umorzyć postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie na posiedzeniu niejawnym z udziałem stron i uczestnika postępowania odwoławczego. W myśl art. 522 ust. 3 Pzp: „ W przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestnikó...

KIO 2484/24

01.08.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej Curie – Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Gliwicach
Meritum

Izba działając natomiast na podstawie art. 568 pkt 3 w zw. z art. 522 ust. 1 ustawy Pzp postanowiła umorzyć postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie na posiedzeniu niejawnym z udziałem stron. W myśl art. 522 ust. 1 Pzp: „ 1. W przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie...

KIO 2523/24|KIO 2352/24

01.08.2024 wyrok
oddalone
Gmina Knurów
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 Pzp, tj. istnienie po stronie odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności zamawiającego....

KIO 2475/24

01.08.2024 wyrok
uwzględnione
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. prof. dr Stanisława Popowskiego w Olsztynie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 Pzp, tj. istnienie po stronie odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności zamawiającego....

KIO 2536/24

01.08.2024 postanowienie
postanowienie
Centrum Informatyki Resortu Finansów
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza rozpoznając przedmiotowe odwołanie na posiedzeniu ‎ niejawnym bez udziału stron stwierdziła, że postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie przepisu art. 568 pkt.2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 wraz ze zm.), zwanej dalej ustawą Pzp . Pismem z dnia 29 lipca 2024 r. Zamawiający działając na podstawie art. 522 ust....