Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

33 orzeczeń w bazie

KIO 3036/24

30.08.2024 postanowienie
postanowienie
Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego zgodnie z art. 568 pkt 2 ustawy Pzp. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557, art. 574 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania z dnia 30 grudnia 2020 r. (Dz. U. ‎ z 2020 r. poz....

KIO 2915/24

30.08.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Kamień Pomorski
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 2883/24

30.08.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Meritum

Izba stwierdza , że w tej sprawie odwoławczej odwołanie zostało skutecznie wycofane przed terminem posiedzenia i rozprawy z udziałem stron i uczestnika postępowania odwoławczego. Wymaga odnotowania, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy. Cofnięcie odwołania przez Odwołującego, zgodnie art. 568 pkt 1) ustawy Pzp oraz § 13 ust. 1 pkt 6) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 31 grudnia 2020 r....

KIO 2821/24

30.08.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Krzyżanowice
Meritum

W dniu 7 sierpnia 2024 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie wykonawcy Drew-kos spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Koszalinie (dalej jako „Odwołujący”) w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą „„Budowa suchego zbiornika retencyjnego na rowie H14 w Krzyżanowicach””, prowadzonym przez Gminę Krzyżanowice . W piśmie datowanym na 30 sierpnia 2024 r. Odwołujący oświadczył, że cofa odwołanie. Zgodnie z art....

KIO 2970/24

30.08.2024 postanowienie
postanowienie
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Meritum

Izba dopuściła Axians IT Services Poland jako uczestnika po stronie odwołującego oraz GeoTechnologies jako uczestnika po stronie zamawiającego. Izba nie dopatrzyła się zaistnienia przesłanek do odrzucenia odwołania na podstawie art. 528 ustawy. W ocenie Izby nie budzi wątpliwości, iż w przedmiotowej sprawie, w związku z dokonanymi czynnościami zamawiającego może znaleźć zastosowanie art....

KIO 2862/24

30.08.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Miasto Poznań
Meritum

Postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie podlega umorzeniu na podstawie art. 520 ust.1 ustawy Pzp w związku z oświadczeniem złożonym przez wnoszącego odwołanie wykonawcę o cofnięciu odwołania. Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy Pzp: „ Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy” . W niniejszej sprawie ma zastosowanie wskazany przepis, albowiem Odwołujący w piśmie skierowanym do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 28 sierpnia 2024 r....

KIO 2795/24

30.08.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Komenda Portu Wojennego Gdynia
Meritum

Odwołanie dotyczy: zamówienia na „Modyfikację serwera danych hydrograficznych HPE Proliant DL 360 GEN 10 w Biurze Hydrograficznym MW” Ogłoszenie o zamówieniu Dz. Urz. UE 27/05/2024r. numer publikacji ogłoszenia 311622-2024, numer wydania Dz.U S101/2024; wewnętrzny identyfikator 49/KPW/SNH/2024 W dniu 30.08.2024r. odwołujący cofnął odwołanie. Zgodnie z art. 520 ust.1 i ust....

KIO 3032/24

30.08.2024 postanowienie
odrzucone
Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Przemyślu
Meritum

Izba stwierdziła istnienie materialnoprawnych przesłanek do wniesienia odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy PZP. Izba nie stwierdziła istnienia podstaw do odrzucenia odwołania, o których mowa w art. 528 ustawy PZP. Izba ustaliła, zgodnie z oświadczeniem Zamawiającego, że w dniu 22.08.2024 r. Zamawiający przesłał kopię odwołania wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu za pośrednictwem strony internetowej prowadzonego postępowania, tj....

KIO 2878/24

30.08.2024 wyrok
uwzględnione
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Izba stwierdziła istnienie materialnoprawnych przesłanek do wniesienia odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy PZP. Izba nie stwierdziła przesłanek do odrzucenia odwołania. Izba ustaliła, że do postępowania odwoławczego nie zostało zgłoszone żadne przystąpienie. Izba dokonała ustaleń faktycznych w oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, tj....

KIO 3029/24

30.08.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Tyrawa Wołoska
Meritum

Odwołujący, tj. M.G. prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Zakład Instalacyjno – Budowlany M.G. z siedzibą w Strażowie , 22 sierpnia 2024 r., tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 19 sierpnia 2024 r., w postępowaniu o udzielenie zamówienia na roboty budowlane pn.: „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Tyrawa Wołoska w miejscowościach: Tyrawa Wołoska – II etap, Rozpucie – I etap, w ramach inwestycji pn. Budowa sieci kanalizacji...