Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

21 orzeczeń w bazie

KIO 4069/24

18.11.2024 postanowienie
postanowienie
Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Nowym Sączu
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 1 Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie ż...

KIO 4092/24|KIO 4112/24

18.11.2024 postanowienie
postanowienie
Gmina Miasto Mysłowice
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 1 Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze ‎ na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem ‎ że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w termin...

KIO 4120/24

18.11.2024 postanowienie
postanowienie
Skarb Państwa – Naczelny Sąd Administracyjny
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Dostawa mebli do budynku Naczelnego Sądu Administracyjnego przy ul. Jasnej 2/4 w Warszawie” nr sprawy : WAG.262.5.2024 ogłoszono w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej - Dz.U. S: 121/2024 372127-2024 24 października 2024 r. zamawiający poinformował o wyniku postępowania. 4 listopada 2024 r....

KIO 4052/24

18.11.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Rymanów
Meritum

Zamawiający uwzględnił zarzuty przedstawione w odwołaniu w całości. Do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego nie zgłosił przystąpienia w ustawowym terminie żaden wykonawca. Mając na uwadze powyższe okoliczności faktyczne Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 4093/24

18.11.2024 postanowienie
postanowienie
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
Meritum

Zamawiający – Polska Agencja Żeglugi Powietrznej z siedzibą w Warszawie - prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „ Zakup, wdrożenie i utrzymanie systemu do obsługi procesów HR ”. 4 listopada 2024 roku, wykonawca Comarch Polska S.A. z siedzibą w Krakowie (dalej „Odwołujący”) wniósł odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej....

KIO 4008/24

18.11.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Centrum Obsługi Administracji Rządowej działające w imieniu i na rzecz Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Warszawie
Meritum

29.10.2024 roku zamawiający przekazał wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu informację o wniesionym odwołaniu wraz z jego kopią za pośrednictwem Platformy zakupowej. Żaden z wykonawców nie zgłosił przystąpienia do postępowania odwoławczego. 4.11.2024 r. odwołujący złożył wniosek o umorzenie postępowania na podstawie art. 568 pkt 2) Pzp, wskazując, że zamawiający pismem z dnia 30.10.2204 r....

KIO 4067/24

18.11.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Ministerstwo Rozwoju i Technologii
Meritum

Biorąc pod uwagę powyższe, Izba uznała, że zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320), w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. Zgodnie z § 9 ust. 1 pkt 3 lit. b) rozporządzenia w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania (Dz.U....

KIO 3999/24

18.11.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Łódź – Urząd Miasta Łodzi
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza rozpoznając przedmiotowe odwołanie na posiedzeniu ‎ niejawnym bez udziału stron stwierdziła, że postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie przepisu art. 522 ust.1 ustawy Pzp. W dniu 14 października 2024 r. przed wyznaczoną rozprawą do siedziby Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło oświadczenie Zamawiającego o uznaniu wniesionego odwołania w całości. Jednocześnie należy wskazać, że zgodnie z art.525 ust. 1 cyt....

KIO 4001/24

18.11.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Targówek
Meritum

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Targówek (dalej: „Zamawiający”) prowadzi ‎ w trybie podstawowym postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Wykonywanie kompleksowych prac porządkowych w zakresie stałego utrzymania czystości pomieszczeń budynku oraz terenu zewnętrznego siedziby Urzędu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy przy ul. L. Kondratowicza 20 oraz przy ul. św. Wincentego 87 w Warszawie.”....

KIO 4063/24

18.11.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Wojewódzki Szpital Okulistyczny w Krakowie
Meritum

zachodzi podstawa do umorzenia postępowania odwoławczego wskazana w art. 522 ust. 1 ustawy Pzp. Zgodnie z ww. przepisem w takim przypadku zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu. W tym stanie rzeczy Izba na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy Pzp umorzyła postępowanie odwoławcze, orzekając w formie postanowienia zgodnie z art. 568 pkt 3 tejże ustawy....