Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

33 orzeczeń w bazie

KIO 4125/24

19.11.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Katowickie Wodociągi Spółka Akcyjna
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Ustalono także, że do Prezesa Izby w ustawowym terminie nie wpłynęło żadne zgłoszenie przystąpienia do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego. W odpowiedzi na odwołanie – piśmie z 14 listopada 2024 r....

KIO 4115/24

19.11.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Ulan-Majorat
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 4123/24

19.11.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie
Meritum

Zamawiający – Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 PZP, pn. „Przebudowa istniejących pomieszczeń wraz z użytkowaniem pozwolenia na użytkowanie na potrzeby Wydziału Nauk Ekonomicznych w budynku przy ul. Prawocheńskiego 19 Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie”, nr postępowania 141/2024/TP-1/DZP....

KIO 4142/24

19.11.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni
Meritum

Izba stwierdza , że w tej sprawie odwoławczej odwołanie zostało skutecznie wycofane przed terminem posiedzenia i rozprawy z udziałem stron i uczestnika postępowania odwoławczego. Wymaga odnotowania, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy. Cofnięcie odwołania przez Odwołującego, zgodnie art. 568 pkt 1) ustawy Pzp oraz § 13 ust. 1 pkt 6) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 31 grudnia 2020 r....

KIO 4071/24

19.11.2024 postanowienie
postanowienie
Agencja Rozwoju Miasta Krakowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

unieważnienie przez zamawiającego w dniu 13 listopada 2024 roku czynności wyboru oferty najkorzystniejszej oraz wskazanie o powtórzeniu czynności badania i oceny ofert złożonych w postępowaniu powoduje, że dalsze postępowanie odwoławcze stało się zbędne, przestał bowiem istnieć przedmiot zaskarżenia, a w konsekwencji orzekanie przez Izbę co do czynności lub zaniechań, które utraciły swój byt, jest bezprzedmiotowe....

KIO 3981/24

19.11.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Narodowe Centrum Badań Jądrowych Ośrodek Radioizotopów POLATOM
Meritum

Postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie podlega umorzeniu na podstawie art. 520 ust.1 ustawy Pzp w związku z oświadczeniem złożonym przez wnoszącego odwołanie wykonawcę o cofnięciu odwołania. Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy Pzp: „ Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy” . W niniejszej sprawie ma zastosowanie wskazany przepis, albowiem Odwołujący w piśmie z dnia 18/11/2024 r....

KIO 4036/24

19.11.2024 wyrok
oddalone
Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawiera braków formalnych i terminowo został uiszczony wpis od odwołania w wymaganej wysokości. Odwołanie nie podlega również odrzuceniu na podstawie art. 528 PZP. Izba uznała także, że Odwołujący jest uprawniony do wniesienia odwołania do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, bowiem posiada interes w uzyskaniu zamówienia i może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów PZP....

KIO 3979/24

19.11.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 im. Arki Bożka w Gliwicach
Meritum

Analiza stanu faktycznego sprawy pozwala na wniosek, że na dzień rozpoznania odwołania, postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu w całości. Podstawą umorzenia postępowania odwoławczego w zakresie zarzutu wskazanego w pkt 1 petitum odwołania jest przepis art. 568 pkt 3 ustawy Pzp art. 522 ust. 2 ustawy Pzp ustawy Pzp. W odpowiedzi na odwołanie z 7 listopada 2024 r. Zamawiający oświadczył że uwzględnia odwołanie w zakresie zarzutu nr 1 odwołania....

KIO 4151/24

19.11.2024 postanowienie
odrzucone
Sieć Badawcza Łuksiewicz - Instytut Lotnictwa
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Kompleksowa obsługa podróży służbowych krajowych i zagranicznych dla Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytutu Lotnictwa” pod numerem: AZLZ.26.178.2024 ogłoszono w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 28 października 2024 r. pod numerem 654731-2024 7 października 2024 r. wykonawca WhyNotTravel Załoga Nasternak spółka komandytowa z siedzibą w Tyczynie, ul....

KIO 4098/24

19.11.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Akademia Pożarnicza w Warszawie
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego – Akademia Pożarnicza w Warszawie, w trybie podstawowym na dostawę trenażerów i symulacji VR dla kierunku ratownictwo medyczne (nr postępowania: TP 36/24), ogłoszonym w Biuletynie Zamówień Publicznych 30.10.2024 r., 2024/BZP 005703, wobec sformułowania treści ogłoszenia oraz swz w zakresie części nr 2, wniesione zostało w dniu 04.11.2024 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie wykonawcy Asseco Data Systems S.A....