Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

17 orzeczeń w bazie

KIO 359/25

13.02.2025 postanowienie
postanowienie
Gmina Miasto Włocławek - Urząd Miasta Włocławek
Meritum

W dniu 31 stycznia 2025 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie Konsorcjum: B2 Sp. z o.o. i B4 Sp. z o.o., ul. Żwirki i Wigury 16c, 02-092 Warszawa zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Rekonstrukcję jezdni i chodnika na moście stalowym wraz z zabezpieczeniem antykorozyjnym mostu i iluminacją....

KIO 254/25

13.02.2025 postanowienie
postanowienie
Miasto Gorzów Wielkopolski
Meritum

Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 2 ustawy Pzp, postanowiła umorzyć odwoławcze, gdyż dalsze postępowanie stało się zbędne. Stosownie do art. 568 pkt 2 ustawy Pzp, Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne . Zbędność postępowania odwoławczego wynikała z faktu, że po wniesieniu odwołania zamawiający pismem z 11 lutego 2025 r....

KIO 145/25

13.02.2025 wyrok
oddalone
Gmina Ryki
Meritum

Wykonawca Wilanka sp. z o.o. (Odwołujący) w odwołaniu podniósł zarzuty naruszenia przepisów ustawy Pzp, a mianowicie: 1) art. 16 pkt 1-3 Pzp z uwagi na niezachowanie zasady przejrzystości i proporcjonalności oraz równości i zasady uczciwej konkurencji ze względu na odrzucenie oferty Odwołującego. 2) art. 221 ust. 1 w zw. z art....

KIO 378/25

13.02.2025 postanowienie
postanowienie
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Meritum

Zamawiający – Uniwersytet Medyczny im. K.M. w Poznaniu, ul. Fredry 10, 61-701 Poznań, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Przebudowa i rozbudowa budynku Zakładu Patomorfologii Klinicznej wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną w formule zaprojektuj i wybuduj”, numer referencyjny: PN-77/24....

KIO 426/25

13.02.2025 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Koronowo
Meritum

Zamawiający – Gmina Koronowo prowadzi postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą „Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na przebudowę wraz ze zmianą sposobu użytkowania na cele publiczne budynków przy ul. Plac Zwycięstwa w Koronowie” (numer referencyjny: ZP.271.1.39.2024) Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 20 grudnia 2024 r. pod numerem 2024/BZP 00666087/01....

KIO 211/25

13.02.2025 wyrok
oddalone
Powiat Piotrkowski
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, w tym treść Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej SWZ, odwołania, oferty Przystępującego, informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty z 13 stycznia 2025 r., odpowiedzi Zamawiającego na odwołanie z dnia 30 stycznia 2025 r. wraz z załącznikami, pisma procesowego Przystępującego z dnia 5 lutego 2025 r....

KIO 382/25

13.02.2025 postanowienie
postanowienie
Zachodnie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Meritum

W dniu 3 lutego 2025 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie ‎ „Izan +” Sp. z o.o., ul. Żabiniec 46, 31-215 Kraków zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Świadczenie usług kompleksowego sprzątania i dezynfekcji Zachodniego Centrum Medycznego sp. z o. o. w Krośnie Odrzańskim....

KIO 238/25

13.02.2025 wyrok
oddalone
Wojewódzki Szpital Zdrowia Psychicznego im. dr. Józefa Bednarza w Świeciu
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawiera braków formalnych i terminowo został uiszczony wpis od odwołania w wymaganej wysokości. Odwołanie nie podlega również odrzuceniu na podstawie art. 528 PZP. Niniejsze postępowanie zostało umorzone w części wszczętej odwołaniem w zakresie zarzutu nr 2 odwołania, w odniesieniu do zaskarżenia czynności wezwania Odwołującego do wyjaśnień rażąco niskiej ceny, bowiem zarzut ten został cofnięty przez Odwołującego na posiedzeniu....

KIO 255/25|KIO 258/25

13.02.2025 wyrok
oddalone
Główny Inspektorat Transportu Drogowego w Warszawie
Meritum

Odwołania nie zawierają braków formalnych. W pisy w prawidłowej wysokości zostały wniesione w ustawowym terminie. N ie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołań, o których mowa w art. 528 ustawy Pzp. Izba nie uwzględniła wniosku Przystępującego Vitronic i Zamawiającego o odrzucenie odwołania wniesionego przez Odwołującego PolCam w zakresie zarzutów nr 1, 2, 3, 4, 6, 9 jako spóźnionych....

KIO 259/25

13.02.2025 wyrok
oddalone
Skarb Państwa – Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Przasnysz
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ‎ z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych....